Czy warto kupić profesjonalne kosmetyki do włosów?

Czym różnią się profesjonalne kosmetyki do włosów od szamponu z drogerii?

Zdrowe i lśniące włosy w dużej mierze zależą od dostarczanych im składników oraz od codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Zastanawiasz się, co tak naprawdę różni profesjonalne kosmetyki do włosów od produktów z drogerii? Przekonaj się, które preparaty są lepszym wyborem dla twojej fryzury!

Profesjonalne kosmetyki do włosów vs. drogeryjne – które wybrać?

Profesjonalne produkty do pielęgnacji włosów zawierają wyższe stężenia składników aktywnych niż kosmetyki drogeryjne. Działają silnie i skutecznie, pozwalają szybko uzyskać widoczne rezultaty. Są bardziej skoncentrowane i wydajne – wystarczy niewielka ilość profesjonalnego szamponu czy maski, aby osiągnąć pożądany efekt. Konsystencja kosmetyków drogeryjnych jest zazwyczaj rzadsza, przez co produkt jest mniej wydajny i szybciej się kończy. Profesjonalne kosmetyki do włosów są droższe, ale wystarczają na dłużej.

Należy podkreślić, że zarówno profesjonalne, jak i drogeryjne kosmetyki są bezpieczne dla skóry i włosów. Dopuszczenie produktów do sprzedaży musi być poprzedzone odpowiednimi badaniami i opracowaniem składów przez specjalistów. O wiele bardziej wartościowe są składniki naturalne, np. roślinne wyciągi, niż syntetyczne komponenty. Warto jednak mieć świadomość, że każdy preparat może uczulić – alergie i podrażnienia są kwestią bardzo indywidualną.

Czy profesjonalne produkty do pielęgnacji włosów możesz stosować w domu?

Wiele salonów fryzjerskich oferuje swoim klientom zakup profesjonalnych kosmetyków do włosów: masek, odżywek, szamponów czy pianek do stylizacji. Jeżeli więc podoba ci się efekt zastosowania danego preparatu podczas pielęgnacji w salonie, zapytaj swojego fryzjera, czy jest on dostępny w sprzedaży. Jeśli zdecydujesz się na jego zakup, poproś stylistę o krótki instruktaż, jak bezpiecznie nakładać dany preparat na włosy. Stosuj się do uwag fryzjera – jeśli zaleca stosowanie maski raz na dwa tygodnie, nie aplikuj jej po każdym myciu. Odpowiednie stosowanie kosmetyków to klucz do zdrowych i lśniących włosów.

Nigdy nie kupuj profesjonalnych produktów do pielęgnacji włosów na nieoficjalnych stronach internetowych. Możesz trafić na podróbki kosmetyków o zmienionych składach, co może skutkować zniszczeniem włosów, reakcjami alergicznymi skóry głowy i innymi nieprzyjemnymi przypadłościami. Produkty profesjonalne najlepiej kupować bezpośrednio w salonach fryzjerskich lub na oficjalnych stronach producentów.

Warto podkreślić, że salony fryzjerskie nie prowadzą sprzedaży profesjonalnych farb lub preparatów do rozjaśniania kosmyków. Użycie takich produktów wymaga specjalistycznej wiedzy i dużego doświadczenia. Czy wiesz, jak właściwie farbować włosy w domu? Drogeryjne farby zawierają w komplecie wszelkie niezbędne preparaty, które należy ze sobą wymieszać. Tymczasem profesjonalne farby do włosów wymagają doboru odpowiedniego antyoksydantu – zbyt mocny może dokonać poważnych zniszczeń na głowie, a zbyt niski nie pomoże w osiągnięciu wymarzonych efektów. Zwolennicy farbowania włosów u fryzjerów podkreślają, że efekt profesjonalnej koloryzacji utrzymuje się dłużej – drogeryjne farby szybciej się wypłukują i tracą część koloru.

Czy warto inwestować w profesjonalne kosmetyki do włosów?

Profesjonalne kosmetyki do włosów znacznie różnią się od tych drogeryjnych, jednak to od ciebie zależy, na które z nich postawisz. Te pierwsze zawierają większe stężenia składników aktywnych, są bardziej skoncentrowane, bardziej wydajne, ale i droższe, a efekty ich stosowania długotrwałe. Produkty drogeryjne są lepiej dostępne, tańsze i nie można określić ich mianem gorszych. Często należy po prostu zaaplikować ich więcej, aby uzyskać idealny efekt. Zrezygnuj z zakupu profesjonalnych kosmetyków do rozjaśniania lub koloryzacji włosów na własną rękę – zabiegi z ich użyciem pozostaw specjalistom!


NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01