Łamią mi się i rozdwajają paznokcie, dlaczego tak się dzieje? Czy VITAPIL® tabletki mi pomoże?

Kruche paznokcie z tendencją do rozdwajania to przypadłość, na którą uskarża się około 20% społeczeństwa – najczęściej kobiet. Jest to problem przede wszystkim natury estetycznej, jednak może wskazywać na niedobory witamin i minerałów. Warto więc poznać przyczyny takiego stanu oraz sposoby pozwalające na przywrócenie paznokciom dobrej kondycji.

Przyczyny łamliwych paznokci

Nie ma jednej ogólnej przyczyny, która odpowiadałaby za zwiększoną łamliwość paznokci. W dużej mierze są to czynniki zewnętrzne związane np. z niewłaściwą pielęgnacją dłoni i brakiem ochrony podczas wykonywania codziennych czynności domowych.

  • Częsty i długotrwały kontakt z wodą

W wielu przypadkach zwiększona kruchość paznokci wynika z ciągłego ich narażania na bezpośrednie działanie wody. Długotrwałe moczenie przyczynia się do zmiękczenia i osłabienia – w efekcie są one bardziej narażone na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych.

Łamliwe paznokcie często są problemem pań, które myją naczynia ręcznie, zapominając o nakładaniu rękawic ochronnych.

  • Stosowanie agresywnych środków do usuwania lakierów

Pomalowane paznokcie dodają uroku, jednak… częste stosowanie lakierów wiąże się z koniecznością ich równie częstego zmywania. Oznacza to konieczność stosowania środków usuwających resztki emalii. W wielu przypadkach zmywacze lakierów do paznokci zawierają agresywne substancje, w tym aceton. Takie składniki negatywnie wpływają na płytkę paznokciową, osłabiając ją i zwiększając tym samym tendencję do rozdwajania.

  • Dieta uboga w witaminy i minerały

Łamliwość paznokci może wiązać się nieodłącznie z nieprawidłowym sposobem odżywiania. Jeśli w codziennym jadłospisie brakuje kluczowych witamin i minerałów, organizm sygnalizuje to osłabieniem płytki paznokciowej.

Problem z kruchością paznokci dotyczy przede wszystkim osób stosujących restrykcyjne diety odchudzające i głodówki. Przypadłość ta dotyka również osoby cierpiące z powodu anoreksji.

Jak poprawić kondycję paznokci?

Jako że łamliwość paznokci jest z reguły problemem natury kosmetycznej lub związanym z niedoborami witamin i minerałów, w łatwy sposób można przywrócić płytce atrakcyjny wygląd.

Kluczową rolę odgrywa przede wszystkim wyeliminowanie czynników pogarszających kondycję płytki, np. zmywanie i sprzątanie bez rękawic ochronnych. Ponadto ważna jest odpowiednia pielęgnacja paznokci – wystarczy smarować dłonie witaminowym kremem, stosować odżywki aplikowane bezpośrednio na płytkę.

Nie należy zapomnieć przy tym o ogromnej roli witamin i minerałów. W uzupełnianiu niedoborów świetnie sprawdza się VITAPIL® tabletki. Chociaż jest to produkt dedykowany osobom zmagającym się z przerzedzaniem i wypadaniem włosów, suplementacja preparatem z zawartością biotyny, krzemionki pozyskiwanej z pędów bambusa oraz innych minerałów i witamin pozwala poprawić kondycję płytki paznokciowej.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01