Czy VITAPIL® tabletki można stosować podczas karmienia piersią?

Większość mam uskarża się na wzmożone wypadanie włosów po okresie ciąży. Wiele kobiet sięga po suplementy dla matek karmiących, które uzupełniają codzienną dietę w kluczowe witaminy i minerały. Czy można więc bez obaw stosować tabletki VITAPIL®?

Kondycja włosów w okresie ciąży i po porodzie uzależniona jest przede wszystkim od hormonów. Czas oczekiwania na dziecko to moment, w którym włosy stają się gęstsze i mocniejsze, co jest zasługą rosnącego poziomu estrogenów. Jako że w ciągu kilku miesięcy po porodzie poziom tych hormonów powraca do naturalnego poziomu, włosy zaczynają wypadać – kobieta traci zarówno te kosmyki, których cykl właśnie się zakończył oraz te, które powinny wypaść wcześniej. Stąd wrażenie, że włosy wypadają w nadmiarze.

Włosy utracone w okresie karmienia piersią odrosną

Jeśli chodzi o wypadanie włosów w okresie karmienia piersią, to efekt oddziaływania nie tylko estrogenów, ale i prolaktyny – hormonu odpowiedzialnego za produkcję mleka. Jej wzrost przyczynia się jednak jednocześnie do wzmożonego wypadania włosów. Nie należy się jednak martwić, ponieważ to proces tymczasowy – włosy utracone w okresie karmienia piersią samoczynnie odrosną i przestaną wypadać.

VITAPIL® tabletki nie są polecane matkom karmiącym

VITAPIL® tabletki to preparat, który pomaga przywrócić włosom zdrowy wygląd i przeciwdziałać ich wzmożonemu wypadaniu. Nie zostały jednak stworzone z myślą o kobietach karmiących piersią. Zawierają bowiem bardzo wysokie dawki witaminy B5 oraz innych składników, których wpływ na skład mleka  nie został poznany.  Dlatego nie zaleca się ich przyjmowania w okresie karmienia piersią.

Sięgnij po VITAPIL® Mama

Mając na uwadze fakt, jak dla kobiet karmiących piersią istotne znaczenie ma kondycja włosów, stworzyliśmy preparat VITAPIL® Mama. Starannie dobrana kompozycja składników aktywnych (m.in. biotyna, selen, cynk, miedź, witamina B12, foliany, witamina A, niacyna, jod) w bezpiecznych dawkach pomaga w odzyskaniu zdrowych włosów. Preparat działa nie tylko na łodygę włosa, ale również na gruczoły łojowe oraz cebulkę. Dzięki temu włosy stają się mocne, bardziej lśniące, elastyczne i mniej skłonne do wypadania.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01