Jakość produktów

Gwarancja najwyższej jakości NQS

Podstawowym filarem systemu NQS jest nauka. Tworząc produkty, opieramy się na naukowym podejściu – najnowszych badaniach, aktualnych wytycznych i rekomendacjach ekspertów w zakresie żywienia i suplementacji. To jest podstawa do tego, aby finalny produkt był odpowiedni dla potrzeb pacjenta i spełniał jego oczekiwania.

Ewa Wietrak, Prezes firmy Nutropharma

NQS czyli Nutropharma Quality System to ponad obowiązkowy i innowacyjny program firmy Nutropharma, gwarantujący bezpieczeństwo produktu oraz najwyższą jakość zastosowanych w preparacie składników.

Jego najważniejszym wyróżnikiem jest klucz doboru składników, których efektywność została poparta w badaniach naukowych oraz rozszerzona analiza laboratoryjna składu i jakości produktów.


Każda partia przed dopuszczeniem do obrotu poddawana jest nadobowiązkowej analizie w zewnętrznych, niezależnych laboratoriach m.in. pod kątem zawartości składników aktywnych, gwarantując tym samym najwyższą jakość i bezpieczeństwo stosowania.

Kluczowe elementy NQS

Hologram programu NQS na opakowaniu to specjalny znak świadczący o tym, że produkt wyróżnia się jakością i bezpieczeństwem stosowania.

Każda partia produktu badana jest pod kątem:

  • zawartości metali ciężkich zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami dotyczącymi czystości i bezpieczeństwa żywności,
  • zawartości zanieczyszczeń mikrobiologicznych (bakterii chorobotwórczych, pleśni, grzybów) – co niestety nie jest rzadkością w przypadku suplementów diety,
  • obecności deklarowanych przez producenta składników aktywnych,
  • obecności wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych w przypadku produktów zawierających surowce pochodzenia roślinnego,
  • obecności dioksyn w przypadku surowców pochodzących z ryb.Istota programu NQS

Produkty objęte programem NQS badane są dwukrotnie: przed zwolnieniem partii do obrotu i po 2 latach od daty produkcji.

Istotnym i wyróżniającym elementem programu NQS jest monitorowanie produktu po wprowadzeniu na rynek, które obejmuje zbieranie danych dotyczących ewentualnych działań niepożądanych, badania jakościowe produktu po 2 latach od daty produkcji, raporty ekspertów zewnętrznych.

Reasumując, zdrowie i bezpieczeństwo, a także satysfakcja i zadowolenie naszych klientów są dla nas najwyższymi priorytetami. Dlatego też połączyliśmy zaawansowaną wiedzę naukową z najwyższymi standardami produkcji, a także nadobowiązkowymi badaniami  w niezależnych laboratoriach. To wszystko czyni nasze suplementy wyjątkowymi i efektywnymi w stosowaniu od ponad 25 lat.

„Mamy karmiące o włosach”

W badaniu konsumenckim "Mamy karmiące o włosach" aż 91% mam uznało, że Vitapil® mama jest skuteczny. Włosy wyglądają na zdrowsze (84%), przestały wypadać (58%), są bardziej błyszczące (61%), pojawiły się nowe włosy – tzw. baby hair (79%).

92% ankietowanych mam poleciłoby Vitapil® mama znajomym.

Kup teraz