Dobry szampon i odżywka to za mało w walce o piękne włosy? Sprawdź, jak jest naprawdę

Piękne włosy to nie tylko kwestia predyspozycji genetycznych. Chociaż grubość i gęstość kosmyków faktycznie można zawdzięczać Matce Naturze, istotną rolę odgrywa także prawidłowa pielęgnacja. Jednak czy stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków wystarczy, by włosy pozostawały w dobrej kondycji? Sprawdzamy.

Zdrowe, mocne i lśniące włosy to nie tylko zasługa genów. Ważnym czynnikiem jest profesjonalna pielęgnacja, która jednak nie powinna sprowadzać się wyłącznie do stosowania odpowiednio dobranych szamponów czy odżywek. Owszem, ich używanie ma ogromne znaczenie, jednak zwykle to nie wystarczy.

Włosy potrzebują witamin

Zdrowe odżywianie to podstawa, aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Niedobory witamin i minerałów bardzo szybko dają o sobie znać – włosy stają się matowe, łamliwe i mają tendencję do wypadania. Jeżeli więc chcesz się zatroszczyć o kondycję kosmyków, musisz zadbać o odpowiednią dietę.

Lista witamin mających dobroczynny wpływ na włosy jest dość długa. Codzienne menu powinno obfitować przede wszystkim w produkty stanowiące cenne źródło składników takich jak biotyna, kwas pantotenowy, niacyna, żelazo, cynk, krzem, miedź, jod i selen.

Jeżeli z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie uzupełnić diety w cenne składniki odżywcze, sięgnij po witaminy wzmacniające włosy w formie suplementów. Zwróć jednak uwagę, aby były to preparaty złożone, np. suplement diety VITAPIL® Tabletki. W przeciwieństwie do monopreparatów (np. zawierających wyłącznie biotynę) dostarczają one wielu niezbędnych składników o korzystnym działaniu na włosy, takich jak krzemionka z młodych pędów bambusa, witaminy z grupy B, jod, cynk, żelazo, mangan czy selen.

Włosy wymagają delikatnego traktowania

Na niewiele zdadzą się nawet najlepsze szampony i odżywki, jeśli nie będziesz podchodzić do włosów z delikatnością. Narażanie ich na bardzo wysokie temperatury (np. prostownicy czy suszarki), częste farbowanie silnymi środkami koloryzującymi czy regularnie wykonywana trwała ondulacja – to wszystko może przyczynić się do zniszczenia kosmyków.

Jeżeli chcesz zawalczyć o piękne włosy, musisz traktować je delikatnie. Do minimum ogranicz więc zabiegi prostowania, koloryzacji czy trwałej, a kosmyki susz chłodnym strumieniem suszarki. Regularnie korzystaj z zabiegów fryzjerskich, które działają regenerująco, odżywczo czy nawilżająco.

Nie zapominaj również o odpowiedniej fryzurze. Włosy nie lubią wysokich upięć, czesania w koński ogon czy mocnego ściskania gumką. To wszystko przekłada się na ich osłabienie, czego konsekwencją może być nawet wzmożone wypadanie.

Pamiętaj, że kondycja kosmyków w dużej mierze zależy od Ciebie. Jeśli regularnie będziesz dostarczać włosom witaminy i zadbasz o profesjonalną pielęgnację, fryzura zaskoczy Cię atrakcyjnym wyglądem. Kosmyki przestaną być suche i zniszczone, a staną się zdrowe i lśniące.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01