Dlaczego VITAPIL® tabletki wywołuje tak silne nudności u niektórych kobiet, które go stosują?

Rzeczywiście, zdarzają się nieliczne przypadki, w których po zastosowaniu preparatu pojawiają się nudności. Wynikają one jednak najczęściej z prowadzenia kuracji z wykorzystaniem tabletek VITAPIL® w niewłaściwy sposób.

VITAPIL® zawiera wysokie, ale bezpieczne dla zdrowia ilości składników odżywczych

VITAPIL® jest produktem, którego składniki zostały dobrane tak, aby w połączeniu miały  korzystny wpływ na poprawę zdrowia włosów i skóry głowy. Aby mieć pewność, że preparat będzie działał zgodnie z deklaracjami producenta kluczowe dla wyglądu włosów składniki są w większej, ale nadal bezpiecznej dla zdrowia dawce. W ten sposób, możliwe jest uzyskanie dostrzegalnych przez stosujących kurację efektów poprawy stanu zdrowia i paznokci.

Skład został opracowany tak, by dostarczyć maksymalnych ilości niezbędnych składników, które nie wykraczają jednak poza granice tolerancji organizmu – dla przykładu:  dla cynku najwyższa, tolerowana dzienna dawka to 40 mg, vs 15 mg w VITAPIL®.

Niemniej, ze względu na swoją specyfikę cynk czy niacyna mogą wywoływać  mdłości. By zminimalizować ich ryzyko, należy zadbać o właściwe przyjmowanie preparatu. Kluczowe są dwa elementy: odpowiednia pora przyjmowania tabletek VITAPIL®  oraz niełączenie kuracji z innymi formami suplementacji.

By zminimalizować ryzyko wystąpienia nudności, nie przyjmuj tabletek VITAPIL® na czczo

Stosowanie kuracji doustnej na czczo jest niewskazane, ponieważ jakiekolwiek tabletki, które trafiają do pustego żołądka mogą powodować jego podrażnienie. Tak dostarczona niacyna czy cynk, mogą więc znacznie zwiększać podatność na odruch wymiotny. By zminimalizować ryzyko, zalecamy przyjmowanie preparatu łącznie z posiłkiem.

Nie stosuj tabletek VITAPIL® z innymi suplementami na włosy i paznokcie

VITAPIL® zawiera aż 16 aktywnych składników w bardzo wysokich, ale bezpiecznych dla dorosłego człowieka dawkach. Jeśli jednak „zdublujesz” ich porcje z tymi przyjmowanymi w innych preparatach o takim samym działaniu – pojawia się ryzyko przekroczenia maksymalnych tolerowanych dawek tych substancji. W konsekwencji, mogą się pojawić skutki uboczne, w tym nudności.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01