Zabiegi na włosy – jakie zabiegi szkodzą naszym włosom a jakie mogą poprawić ich stan?

28 lut, 2020

Wyszukaj frazę

Włosy to struktura bardzo wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Już sama niewłaściwa pielęgnacja może znacznie pogorszyć ich kondycję, prowadząc nawet do wypadania. Jeśli zależy ci na zdrowych i ładnie wyglądających kosmykach, poznaj wskazane i niewskazane zabiegi na włosy. Istnieje wiele czynników, które odpowiadają za niszczenie struktur włosa. Fundamentem bywa niewłaściwy sposób odżywiania – brak kluczowych…

Włosy to struktura bardzo wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Już sama niewłaściwa pielęgnacja może znacznie pogorszyć ich kondycję, prowadząc nawet do wypadania. Jeśli zależy ci na zdrowych i ładnie wyglądających kosmykach, poznaj wskazane i niewskazane zabiegi na włosy.

Istnieje wiele czynników, które odpowiadają za niszczenie struktur włosa. Fundamentem bywa niewłaściwy sposób odżywiania – brak kluczowych witamin i minerałów bardzo szybko odbija się negatywnie na wyglądzie kosmyków. Gdy do tego dojdą jeszcze niektóre zabiegi na włosy – szczególnie te nieumiejętnie wykonywane, kosmyki stają się coraz słabsze aż zaczynają wypadać.

Zabiegi na włosy, których należy unikać

Wcale nie trzeba korzystać z nieprofesjonalnego salonu fryzjerskiego, by narazić się na pogorszenie kondycji włosów. Bardzo często za ich zły stan odpowiada nieprawidłowa pielęgnacja przeprowadzana samodzielnie w domu.

To zabieg, którego celem jest ujarzmienie pofalowanych lub skręconych kosmyków. Wydawać by się mogło, że krótkie traktowanie włosów silnie rozgrzanymi płytkami metalowymi lub ceramicznymi nie szkodzi, w rzeczywistości wygląda to inaczej.

Wysoka temperatura sprawia, że włosy szybko tracą swoją wilgoć. Stają się przesuszone i są bardziej skłonne do łamliwości. Niekiedy może nawet dojść do spalenia kawałków włosów – na co narażone są przede wszystkim końcówki.

To zabiegi na włosy, dzięki którym panie o krótkich i rzadkich kosmykach mogą uzyskać bujną fryzurę. Przedłużanie i zagęszczanie włosów tzw. dopinkami samo w sobie nie jest szkodliwe – pod warunkiem, że czynność zostanie przeprowadzona w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Niebezpieczne jest natomiast samodzielne ściąganie doczepek. Jeśli tego typu zabieg na włosy był wykonywany metodą keratynową, wówczas wyczesywanie i szarpanie zgrzewów może odpowiadać za nadmierne wypadanie włosów.

Wśród zabiegów niekorzystnie wpływających na włosy warto wymienić m.in.: trwałą ondulację, samodzielne rozjaśnianie ciemnych włosów do koloru blond.

Zabiegi, które poprawią kondycję włosów

Nie wszystkie zabiegi na włosy szkodzą. Kuracje dostępne w profesjonalnych salonach fryzjerskich potrafią szybko zregenerować zniszczone kosmyki, poprawiając ich kondycję. Powtarzane w regularnych odstępach czasu sprawią, że fryzura będzie wyglądać zdrowo i zachwyci blaskiem.

Jego celem jest szybkie i silne zregenerowanie zniszczonych włosów. Świetnie sprawdza się w przypadku kosmyków uszkodzonych działaniem substancji chemicznych, działaniem wysokich temperatur czy uszkodzonych działaniem mechanicznym.

Zabieg polega na uzupełnieniu ubytków keratyny i domknięciu rozchylonych łusek. Zaletą jest efekt powodujący wygładzenie, odżywienie i blask – utrzymuje się nawet do 5 miesięcy.

To zabieg na włosy, który polega na wykorzystaniu mgły wodnej. Wytwarzana przez fale ultradźwiękowe, doskonale wspomaga proces regeneracji i przywraca dobrą kondycję kosmyków.

Zabieg polega na rozprowadzeniu na kosmykach ampułki zawierającą odpowiednio dobrane składniki. Tak przygotowane włosy umieszczane są pod specjalnym kloszem, na które działa mgiełka wodna.

To zaledwie kilka zabiegów na włosy poprawiające ich kondycję. Jeśli zależy ci na przywróceniu fryzurze zdrowego wyglądu, poznaj ofertę profesjonalnych salonów fryzjerskich.

Inne artykuły w naszej bazie wiedzy

Niezbędne informacje, które warto wiedzieć o włosach

ZOBACZ WIĘCEJ PUBLIKACJI
Poznaj nasz Instagram

@vitapil_wlosy

Posty: 619, Obserwujących: 3237

Newsletter

Bądź z nami na bieżąco. Dowiedz się więcej o promocjach i wydarzeniach. Podaj swój adres e-mail, a całą resztą zajmiemy się my!

Administratorem danych osobowych jest Nutropharma sp. z o.o. z siedzibą w Lesznowoli. Twoje dane przetwarzamy, aby świadczyć usługę newsletter. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.

Kup teraz