Jak farbować włosy?

Zabiegi fryzjerskie, które teoretycznie przyczyniają się do poprawy naszego wyglądu, w praktyce niszczą włosy. Po koloryzacji, trwałej lub stylizacji na gorąco włosy często stają się suche, łamliwe i porowate. Poniżej podajemy wskazówki dermatologów, aby zminimalizować uszkodzenia struktury włosa podczas wykonywania zabiegów.

Farbowanie włosów

Kiedy farbujesz włosy, dobieraj farby w tym samym odcieniu. Najlepiej wybierz barwnik różniący się od naturalnego koloru maksymalnie do 3 odcieni. Farbowanie włosów w ciemniejszych odcieniach jest bezpieczniejsze, niż rozjaśnianie włosów. Dekoloryzacja włosów o więcej niż trzy odcienie wymaga dużej ilości nadtlenku, który przyczynia się do silnego uszkodzenia struktury włosa.

Zanim zastosujesz farbę, wykonaj test alergiczny. Należy postępować zgodnie z instrukcjami umieszczonymi przez producenta na opakowaniu lub ulotce. Jeśli w ciągu kilku minut pojawi się wysypka lub zaczerwienienie, obrzęk, pieczenie lub świąd, oznacza to, że wystąpiła reakcja alergiczna. Nie można takim produktem farbować włosów. Należy skonsultować się z dermatologiem w celu ustalenia przyczyny alergii.

Ochrona włosa przed słońcem.

Chroń włosy przed słońcem. Słońce może spowodować, że włosy stają się słabe, suche, szorstkie, wyblakłe i kruche. Jesteś szczególnie na to narażona, jeśli farbujesz, rozjaśniasz lub robisz trwałą ondulację. Pamiętaj o kapeluszu z szerokim rondem jeśli poddajesz się ekspozycji słonecznej.

Farbowanie włosów w domu

Przestrzegaj przepisów jeśli wykonujesz zabiegi fryzjerskie samodzielnie w domu. Nie zastosowanie się do instrukcji użycia prowadzi do długotrwałego uszkodzenia włosów.  Ustaw czas, aby wiedzieć, kiedy należy spłukać preparat. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi w opakowaniu. W przypadku wystąpienia nadmiernego pieczenia lub palenia, podczas gdy roztwór preparatu został zaaplikowany na skórę głowy, należy niezwłocznie go zmyć i skonsultować się z dermatologiem.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01