Jaki jest mechanizm działania preparatu VITAPIL® tabletki?

VITAPIL® jest profesjonalnym preparatem, który pozwala zachować zdrowe włosy oraz skórę głowy. Stworzony przez ekspertów, działa na włosy – wzmacniając je od środka. Wyróżnia się tym, że zawarte w nim składniki aktywne działają nie tylko na łodygę włosa, ale również na ich cebulkę oraz gruczoły łojowe. Nie musisz więc już wybierać między preparatem o najbogatszym składzie, a tym z dużą zawartością krzemu oraz biotyny.

16 składników aktywnych o szerokim spektrum działania

Nowa, ulepszona formuła, o którą oparty jest preparat VITAPIL® tabletki, zawiera aż 16 składników aktywnych. To opracowana z dużą starannością kompozycja, która zaspokaja wszystkie potrzeby włosów, jak i paznokci, korzystnie wpływając na ich wzmocnienie i większą elastyczność.

Na liście składników aktywnych tabletek VITAPIL® znajduje się m.in.: krzem – pochodzący z bambusa, najpotężniejszego naturalnego źródła tego pierwiastka, biotyna – przyspieszająca tempo wzrostu włosów i zapobiegająca ich wypadaniu, cynk – korzystnie wpływający na elastyczność i zdrowy wygląd włosów, miedź – mająca wpływ na pigmentację włosów, czy też jod, żelazo, mangan i więcej.

VITAPIL® działa od podstaw

Kompozycja składników VITAPIL® zawiera substancje skutecznie poprawiające ukrwienie skóry. Dzięki wzmocnionemu mikrokrążeniu w obrębie skóry głowy, substancje odżywcze łatwiej docierają do cebulki włosa.

Poprzez pobudzenie procesów metabolicznych, dochodzi do szybszego różnicowania się komórek w obrębie mieszka włosowego. Substancje odżywcze, aminokwasy i mikroelementy wykorzystywane są do wytwarzania keratyny głównego składnika budulcowego. Włos, który rośnie staje się mocniejszy, grubszy mniej podatny na wypadanie.

VITAPIL® zawiera również składniki przeciwdziałające nadmiernej aktywności gruczołów łojowych, dzięki czemu włosy mniej się przetłuszczają. Wspomaga ponadto  odbudowę struktury włosów i sprzyja ich nawilżeniu. Wpływa na opóźnienie procesu przedwczesnego siwienia. Takie kompleksowe działanie preparatu pozwala zachować piękne włosy, gdyż działa głownie w miejscu tworzenia włosa – czyli w cebulce.

Najważniejsze kierunki działania tabletek VITAPIL®

Podsumowując, VITAPIL® to kompleksowa kuracja dla włosów, pozwalająca zatroszczyć się o ich wszystkie potrzeby. Tabletki:

  • dają szansę na zachowanie zdrowych włosów oraz skóry głowy – wpływa na to cynk, biotyna, jod oraz niacyna,
  • pozwalają utrzymać właściwą pigmentację włosów, przeciwdziałając przedwczesnemu siwieniu – dzięki obecności miedzi,
  • wspomagają właściwą syntezę białek – pozwala na to cynk,
  • pozytywnie wpływają na procesy podziałów komórkowych, w tym cebulki włosa – korzystnie działając na ilość mieszków włosowych (witamina B12, cynk oraz kwas foliowy),
  • zapewniają włosom ochronę przed uszkodzeniem, zapobiegając ich oksydacji,
  • korzystnie wpływają na elastyczność i siłę włosów, dzięki obecności krzemu.

Ich regularne stosowanie to droga do mocniejszych, gęstszych i bardziej lśniących włosów oraz lepszej kondycji paznokci.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01