Jak uratować zniszczone włosy i rozdwojone końcówki?

Jak zregenerować włosy zniszczone po zimie?

Mrozy i wiatry, wahania temperatur, suche powietrze w pomieszczeniach, brak świeżych owoców i warzyw sprawiają, że włosy po zimie wypadają, są suche, zniszczone, łamliwe, matowe, pozbawione witalności. Teraz potrzebują silnej regeneracji i szczególnego traktowania! Jak przywrócić im sprężystość, blask i zdrowy, piękny wygląd zniszczonym włosom? Pierwszy krok w pielęgnacji włosów zaczyna się w twojej łazience. Przedstawiamy niezawodne sposoby na regenerację włosów po zimie!

Delikatne mycie zniszczonych włosów

Regeneracja włosów po zimie wymaga systematyczności i cierpliwości. Kilka zabiegów pielęgnacyjnych nie sprawi, że twoje pukle będą zdrowe i piękne. Musisz poświęcić trochę czasu i energii, aby doprowadzić je do dobrej kondycji.

Zacznij od wyeliminowania kosmetyków myjących zawierających w składzie silne detergenty. Zrezygnuj całkowicie – chociaż na jakiś czas – ze stosowania szamponów opartych o SLS, ponieważ mogą działać wysuszająco na skórę głowy i włosy. Zastąp je produktami zawierającymi delikatniejsze substancje myjące, takie jak Coco-Glucoside (glukozyd kokosowy) czy Decyl Glucoside (glukozyd decylowy).

Jeśli twoja skóra głowy i włosy po zimie są naprawdę w fatalnym stanie – zamień szampon na odżywkę. To najdelikatniejszy sposób na ich oczyszczenie. Dobra odżywka, o naturalnym i bogatym składzie, może fantastycznie zadziałać na skórę głowy i zregenerować zniszczone włosy. Po szampon sięgaj wówczas jedynie raz na 2 tygodnie, aby oczyścić włosy z pozostałości kosmetyków stylizujących.

Pielęgnacja włosów oparta na równowadze PEH

Oprócz łagodnych szamponów, podstawą codziennej pielęgnacji włosów są odżywki i maski, dobrane do potrzeb i porowatości kosmyków. Sprawdź, jaki stopień porowatości mają twoje włosy. Regenerując włosy po zimie zwróć szczególną uwagę na równowagę PEH – protein, emolientów i humektantów, czyli trzy rodzaje składników aktywnych, niezbędnych w pielęgnacji fryzury. Równowaga ta u każdego człowieka jest inna – zależy od rodzaju włosów, ich porowatości i aktualnej kondycji. Jeśli równowaga PEH jest zaburzona, włosy mogą być matowe, tłuste, oklapnięte, mogą także elektryzować się i puszyć. Wiesz, że puszenie włosów nasila się zimą?

Pielęgnacja włosów to oczywiście nie tylko mycie i nakładanie odżywki. Zniszczone włosy po zimie potrzebują dodatkowej ochrony i regeneracji, którą zapewni olejowanie włosów. Naturalne oleje sprawiają, że pukle stają się błyszczące, miękkie i zabezpieczone przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Oleje możesz nakładać przed myciem włosów (najlepiej na podkład nawilżający) lub stosować tylko na końcówki.

Zdrowa dieta kluczem do zdrowych włosów

Przyczyną wypadania włosów po zimie, utraty blasku i jędrności może być niewłaściwa dieta, uboga w witaminy i minerały. Wraz z nadejściem wiosny postaw na pyszne posiłki składające się z pełnowartościowych produktów. Sięgaj oczywiście po różnokolorowe owoce i warzywa, ale także po ryby, produkty pełnoziarniste, nasiona roślin strączkowych, orzechy i zdrowe tłuszcze. Unikaj produktów przetworzonych, ostrych i tłustych potraw bogatych w wielonasycone kwasy tłuszczowe. Uzupełnieniem zdrowej diety może być dobrze dobrany specjalistyczny preparat, zawierający witaminy z grupy B, cynk, żelazo, miedź, mangan – składniki niezbędne dla prawidłowego wzrostu oraz zdrowia włosów. Idealnym przykładem jest suplement diety VITAPIL®, który pomaga zachować lśniące włosy i zdrową skórę głowy. Składniki preparatu chronią mieszki włosowe przed wolnymi rodnikami, wpływają na prawidłową pigmentację kosmyków, a także hamują nadmierne wypadanie włosów.

Wizyta u fryzjera, czyli konieczne podcięcie końcówek

Rozdwojone i zniszczone końcówki włosów po zimie bezwzględnie należy obciąć. W innym wypadku uszkodzenia będą pogłębiać się, co może doprowadzić do strzępienia włosów, ich puszenia się i nieatrakcyjnego wyglądu. Końcówki są szczególnie narażone na różnorodne uszkodzenia mechaniczne – zimą trą o grube szaliki i swetry, nietrudno także o przycięcie ich zamkiem od kurtki. Wizyta u fryzjera i podcięcie końcówek jest więc nieodłącznym elementem regeneracji włosów po zimie. Po wykonanym zabiegu nie zapominaj o regularnym stosowaniu serum silikonowego, które ochroni i dodatkowo wygładzi zdrowe końce włosów.

Bez względu na to, czy włosy wypadają, łamią się, czy nadmiernie się przetłuszczają, jedno jest pewne – potrzebują szczególnej pielęgnacji i troski. Okres regeneracji włosów po zimie będzie zależał od stopnia ich uszkodzeń, a także od twojej regularności i cierpliwości. Nie zrażaj się, testuj nowe rozwiązania i sprawdzaj, jaka pielęgnacja jest najlepsza dla twoich kosmyków. Zadbaj o zdrowe i lśniące włosy już dziś!


NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01