Naturalne składniki, które zwalczą przyczyny wypadania włosów

Martwi Cię nadmierna utrata włosów? Przyczyny takiego stanu mogą być różne, ale najczęściej problem wiąże się z niedoborem witamin i minerałów. Jeżeli więc chcesz wyeliminować tę przypadłość, poznaj naturalne składniki poprawiające kondycję kosmyków.

Przyczyny wypadania włosów mogą tkwić zarówno w niewłaściwej pielęgnacji, jak i w zaburzeniach hormonalnych i nieodpowiedniej diecie. Niezależnie od czynnika warto poznać moc naturalnych składników, które mogą pomóc zahamować utratę kosmyków i stymulować porost nowych.

  • Młode pędy bambusa

Młode pędy bambusa to naturalne bogactwo krzemu – pierwiastka, który wpływa pozytywnie na kondycję włosów: wzmacnia je i przeciwdziała wzmożonemu wypadaniu. Przyspiesza przy tym porost nowych kosmyków i poprawia ich ogólny wygląd.
Chociaż popularnym źródłem krzemu jest skrzyp polny, to właśnie pędy bambusa zawierają znacznie większą ilość tego pierwiastka: szacuje się, że mają go nawet pięciokrotnie więcej niż skrzyp.

  • Drożdże

Drożdże, szczególnie piwne, dostarczają potężnej dawki witamin z grupy B, dzięki czemu korzystnie wpływają na włosy i poprawiają ich kondycję. Doskonale radzą sobie z nadmiernym wypadaniem kosmyków, stymulują proces wzrostu nowych, a także normalizują ilość wydzielanego sebum i przeciwdziałają przedwczesnemu siwieniu.

  • Proteiny sojowe

Białko otrzymywane z soi wykazuje dobroczynny wpływ na włosy i działa na kilku płaszczyznach jednocześnie: wzmacnia osłabione cebulki (dzięki czemu ogranicza utratę kosmyków), pogrubia włosy i nadaje im połysk.

  • Łopian

Łopian to roślina o silnych właściwościach wzmacniających. Przyczynia się do intensywnego odżywienia osłabionych włosów, co zmniejsza intensywność ich wypadania i stymuluje porost nowych. Przeciwdziała też łupieżowi i ogranicza łojotok.

Witaminy i minerały to podstawa

Słabe włosy z tendencją do wypadania potrzebują natychmiastowego zastrzyku witamin i minerałów. Odpowiednia dieta może nie wystarczyć, dlatego warto sięgnąć po preparaty wspomagające. Działaj na kilku płaszczyznach jednocześnie, aby mieć pewność, że włosy otrzymają wszystkie cenne substancje, których potrzebują.
Wybierając suplementy diety i profesjonalne kosmetyki do włosów, sięgaj po te, które stanowią źródło naturalnych składników. Dobre efekty przynosi kuracja suplementem diety Vitapil® oraz Vitapil® Profesjonalny lotion – regularne stosowanie hamuje wypadanie włosów i skutkuje pojawieniem się tzw. baby hair już po ok. 2 miesiącach.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01