Czy istnieje szansa na zregenerowanie włosów zniszczonych (tzw. spalonych) przez zabiegi chemiczne (np. rozjaśnianie), czy jedyne wyjście to obcięcie ?

28 lut, 2020

Wyszukaj frazę

Włosy często poddawane zabiegom fryzjerskim wykorzystującym silne środki chemiczne bardzo szybko tracą atrakcyjny wygląd. Dochodzi do ich poważnego zniszczenia, które w przypadku włosów rozjaśnianych określane jest mianem spalenia. Zwykle ratunkiem jest ich ścięcie. Ale czy istnieje szansa na przywrócenie im zdrowego wyglądu bez konieczności strzyżenia? Samoistna regeneracja włosów nie jest możliwa, ponieważ trzon włosa wystający…

Włosy często poddawane zabiegom fryzjerskim wykorzystującym silne środki chemiczne bardzo szybko tracą atrakcyjny wygląd. Dochodzi do ich poważnego zniszczenia, które w przypadku włosów rozjaśnianych określane jest mianem spalenia. Zwykle ratunkiem jest ich ścięcie. Ale czy istnieje szansa na przywrócenie im zdrowego wyglądu bez konieczności strzyżenia?

Samoistna regeneracja włosów nie jest możliwa, ponieważ trzon włosa wystający ponad powierzchnią skóry jest strukturą całkowicie martwą. Warto jednak mieć świadomość, że istnieją zabiegi pielęgnacyjne pozwalające wyeliminować drobne uszkodzenia. W przypadku silnego zniszczenia pozwolą one jedynie chwilowo zamaskować problem.

Na czym polega kondycjonowanie zniszczonych włosów?

Kondycjonowanie włosów są to zabiegi polegające na krótkotrwałej poprawie kondycji kosmyków. W tym przypadku stosowane są preparaty „ratunkowe” dające efekt natychmiastowej poprawy wyglądu włosów. Rezultaty utrzymują się do następnego mycia, ponieważ wykorzystują tymczasowe „wiązanie” substancji kosmetycznej z powierzchnią włosa.

Rolą kondycjonowania jest przede wszystkim zapewnienie łatwiejszego rozczesywania kosmyków, zapobiegnięcie ich elektryzowaniu. Stosowanie odpowiednich preparatów nadaje włosom gładkości oraz połysku.

Chociaż kondycjonowanie włosów daje krótkotrwałe efekty, poddawanie kosmyków tego typu zabiegom jest jak najbardziej zasadne. Stosowanie preparatów kondycjonujących zapewnia dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, termicznymi oraz środowiskowymi.

Czym jest regeneracja zniszczonych włosów?

Regeneracja włosów jest zabiegiem przynoszącym długotrwałą poprawę wyglądu włosów. Proces ten przeprowadza się za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków, np. masek czy kremów o silnym działaniu i skoncentrowanych składnikach. Aktywne substancje mają zdolność penetracji pod osłonkę włosa, zapewniając efekt silnego odżywienia oraz pozwalają na wygładzenie powierzchni kosmyków.

Żeby regeneracja włosów przyniosła oczekiwane rezultaty, koniecznością jest systematyczne stosowanie preparatów. Tylko wtedy możliwe jest osiągnięcie długotrwałej poprawy stanu włosa. Należy także mieć świadomość, że wyraźna regeneracja możliwa jest do przeprowadzenia wyłącznie w przypadku drobnych uszkodzeń. Jeśli doszło do głębokich uszkodzeń wewnętrznych, zabiegi regeneracyjne dają jedynie rezultat chwilowego zamaskowania złej kondycji.

Obcinać czy nie obcinać?

Jeżeli włosy są bardzo zniszczone, warto zdecydować się na ich obcięcie. Osoby, które nie mogą pogodzić się z tym faktem, powinny zacząć od podcięcia końcówek, by stopniowo podcinać kolejne fragmenty zniszczonych kosmyków.

Na koniec jeszcze rada na przyszłość – chcąc uniknąć konieczności ścinania bardzo zniszczonych włosów, należy zrezygnować z tego, co powoduje wyraźne pogorszenie kondycji kosmyków. Jeśli często rozjaśniasz ciemne włosy na blond, może warto pozostać przy kolorze, którym obdarowała Ciebie natura?

Inne artykuły w naszej bazie wiedzy

Niezbędne informacje, które warto wiedzieć o włosach

ZOBACZ WIĘCEJ PUBLIKACJI
Poznaj nasz Instagram

@vitapil_wlosy

Posty: 619, Obserwujących: 3237

Newsletter

Bądź z nami na bieżąco. Dowiedz się więcej o promocjach i wydarzeniach. Podaj swój adres e-mail, a całą resztą zajmiemy się my!

Administratorem danych osobowych jest Nutropharma sp. z o.o. z siedzibą w Lesznowoli. Twoje dane przetwarzamy, aby świadczyć usługę newsletter. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.

Kup teraz