Czym się różni krzem z bambusa od krzemu ze skrzypu?

Krzem to „magiczny” pierwiastek, który ma zbawienny wpływ na stan naszych włosów oraz paznokci i… nie tylko. Jego odpowiedni poziom w naszym organizmie sprawia, że zmniejsza się ryzyko miażdżycy czy chorób kostno – stawowych. Jednym słowem: samo zdrowie. Znaleźć go można m.in. w produktach zbożowych. Za najważniejsze naturalne źródło jednak uznaje się skrzyp polny (Equisetum arvense). I to on jest podstawowym składnikiem wielu popularnych suplementów diety, przeznaczonych dla osób chcących wzmocnić paznokcie i cieszyć się bujną, lśniącą fryzurą.

Ale, wbrew pozorom, to nie ta roślina lecznicza zawiera go najwięcej. Znacznie więcej znajdziesz go w bambusie. By zrozumieć, dlaczego – wystarczy spojrzeć na tę egzotyczną roślinę. Pędy bambusa wyróżnia niesamowita elastyczność i wytrzymałość, a także błyskawiczny wzrost. Wszystko to, m.in. za sprawą zawartości potężnej ilości krzemu.

Bambus jest 5x bogatszy w krzem niż skrzyp polny

Nie ma czegoś takiego, jak „lepszy” i „gorszy” krzem. Pierwiastek ten zarówno w skrzypie polnym, jak i w pędach bambusa ma na Twój organizm – a zwłaszcza na stan włosów oraz paznokci – podobnie pozytywny wpływ.

Z punktu widzenia chemicznego, zarówno ziele skrzypu jak i pędy bambusa zawierają taki sam krzem. Podstawowa różnica pomiędzy tymi dwoma źródłami to ilość krzemu, a nie jego jakość.

Różnica jest znacząca: pędy bambusa zawierają nawet 75% tego cennego surowca, a skrzyp zaledwie 10-15%. Łatwo więc policzyć, że bambus jest około 5 razy bogatszym źródłem krzemu niż skrzyp. Aby dostarczyć do organizmu taką samą ilość krzemu z preparatu ze skrzypem, musimy połknąć tabletkę 5 razy większą lub przyjąć ich pięć.

Nowa formuła VITAPIL® jest wzbogacona o bambus

VITAPIL® sięgnął po najlepsze znane w przyrodzie źródło krzemu. I właśnie dlatego, nowa formuła tabletek ma w składzie pędy bambusa. Potężna dawka krzemu będzie miała pozytywny wpływ na włosy: ich wytrzymałość, elastyczność oraz grubość, a także zmniejszy ryzyko ich wypadania.

Warto podkreślić ponadto, że dzienne zapotrzebowanie ludzkiego organizmu na krzem wynosi w granicach 20 – 30 mg. Możemy go czerpać zarówno z pożywienia – znajduje się nie tylko w produktach zbożowych, ale i np. w owocach, warzywach czy mięsie – jak i z nowoczesnych suplementów diety takich, jak VITAPIL®. Jednocześnie, nie stwierdzono negatywnych skutków przyjmowania wyższych niż norma ilości tego pierwiastka.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01