Odchudzasz się? Dowiedz się, jak zapobiec wypadaniu włosów

Chcesz pozbyć się nadmiarowych kilogramów, dlatego stosujesz diety odchudzające? Musisz zachować czujność, ponieważ nieodpowiednio skomponowany jadłospis może wpłynąć negatywnie na kondycję włosów. Dowiedz się, dlaczego niewłaściwe odżywianie to częsta przyczyna ich wypadania i sprawdź, jak można temu zapobiec.

Na stan kosmyków wpływa wiele czynników. Chociaż istotną rolę odgrywa właściwa pielęgnacja, często przyczyny wypadania włosów tkwią w nieprawidłowo skomponowanej diecie – takiej, która nie jest zgodna z zasadami racjonalnego żywienia. Jeżeli więc próbujesz zrzucić nadmiar kilogramów poprzez stosowanie restrykcyjnych kuracji odchudzających, istnieje duże prawdopodobieństwo przerzedzania się czupryny. Jednak nie jest powiedziane, że musi tak być.

Nieodpowiednia dieta a wypadanie włosów

Jeśli chodzi o przyczyny wypadania włosów, odchudzanie jest jednym z głównych powodów. Wystarczy, że organizm nie otrzymuje odpowiedniej porcji witamin i minerałów, a kosmyki szybko stają się słabe i wypadają.
Jeżeli kuracja odchudzająca trwa co najmniej kilka miesięcy, może dojść do wyraźnego przerzedzenia czupryny. Chociaż jest to proces całkowicie odwracalny, na ponowny odrost kosmyków trzeba sporo poczekać.

Jak zapobiec wypadaniu włosów?

Kuracja odchudzająca wcale nie musi wiązać się ze wzmożoną utratą włosów. Wystarczy, że zastosujesz kilka poniższych wskazówek.

  • Zrezygnuj z restrykcyjnych programów odchudzających

Dieta diecie nie jest równa, dlatego wybieraj tylko te, które bazują na zasadach racjonalnego żywienia. Zrezygnuj z diet, które dość radykalnie „obcinają” kaloryczność posiłków. Nie są wskazane również plany odżywiania, których jadłospis opiera się o te same produkty spożywcze.
Staraj się natomiast spożywać zróżnicowane posiłki – tak, by organizm otrzymał niezbędne składniki odżywcze. Zapobiegając niedoborom witamin i minerałów (np. witaminom z grupy B, kwasu foliowego, cynku, jodu, miedzi, żelaza), wyeliminujesz główne przyczyny wypadania włosów.

  • Wspomóż się suplementacją

W okresie odchudzania, warto sięgnąć po suplementy witaminowe. Odpowiednio dobrane preparaty uzupełnią brakujące składniki odżywcze, co pozwoli zapobiec ich niedoborom.
Wybierając suplementy, uwzględnij przede wszystkim ich skład. Niech zawarte składniki oddziałują korzystnie na włosy, m.in. poprzez stymulowanie ich porostu, wzmacnianie i odżywanie. Na uwagę zasługuje m.in. VITAPIL® Tabletki – suplement, który w swoim składzie zawiera m.in. młode pędy bambusa o 5-krotnie większej zawartością krzemionki niż skrzyp polny, biotynę, kwas pantotenowy, niacynę, kwas foliowy, żelazo, cynk, selen, jod. Regularna suplementacja przynosi oczekiwane efekty już po miesiącu, co zostało udowodnione w badaniu konsumenckim.* Włosy stają się mocniejsze i przestają wypadać.

Pamiętaj, że odchudzanie wcale nie musi polegać na drastycznych ograniczeniach żywieniowych. Odżywiając się racjonalnie, najlepiej pod okiem dietetyka, pozbędziesz się dodatkowych kilogramów i jednocześnie nie wyrządzisz szkody swoim włosom.


*„Polki o włosach” – ogólnopolskie badanie konsumenckie przeprowadzone w dniach 23.07-16.09.2014 na grupie 247 testerek.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01