Jak sobie radzić z „baby hair”

28 lut, 2020

Wyszukaj frazę

Małe włoski pojawiające się głównie na czole oraz w okolicy szyi wywołują wiele emocji. Z jednej strony są pożądane, ponieważ nadają one fryzurze odpowiednią gęstość, to z drugiej – nastręczają sporo problemów. Niekiedy psują efekt idealnie ułożonych włosów, zaburzając estetykę fryzury. Drażnią Cię baby hair? Poznaj sprawdzone sposoby, dzięki którym ujarzmisz te kosmyki. Baby hair…

Małe włoski pojawiające się głównie na czole oraz w okolicy szyi wywołują wiele emocji. Z jednej strony są pożądane, ponieważ nadają one fryzurze odpowiednią gęstość, to z drugiej – nastręczają sporo problemów. Niekiedy psują efekt idealnie ułożonych włosów, zaburzając estetykę fryzury. Drażnią Cię baby hair? Poznaj sprawdzone sposoby, dzięki którym ujarzmisz te kosmyki.

Baby hair to nic innego jak młode włoski, które rosną stopniowo – aż w końcu staną się normalnymi włosami powodującymi zagęszczenie całej czupryny. Zanim jednak do tego dojdzie, zwykle psują całościowy efekt, przez co ułożona fryzura może wyglądać mniej estetycznie.

Baby hair – skąd się biorą?

Baby hair to malutkie włoski, które pojawiają się u każdego. Są one jednak znacznie bardziej widoczne w przypadku osób, które – poprzez stosowanie preparatów wzmacniających kosmyki i stymulujących porost włosów – nasilają ich powstawanie. Baby hair to m.in. widoczny efekt działania tabletek Vitapil® lub zastosowania Profesjonalnego Lotionu Vitapil®. Regularna suplementacja, która trwa co najmniej dwa miesiące, skutkuje wzmożonym porostem młodych włosków.

Jak okiełznać nowe kosmki?

Baby hair z miesiąca na miesiąc wydłużają się (zgodnie z cyklem wzrostu włosa), dlatego na początku sprawiają wiele kłopotów – trudno je okiełznać, ponieważ są trudne do ułożenia. Można jednak sobie z tym skutecznie poradzić.

Nie wyrywaj młodych włosów

Młode włoski bardzo często psują efekt idealnej fryzury. Dzieje się tak najczęściej, gdy kosmyki unoszone są u nasady lub zaczesywane do tyłu – wtedy właśnie szyja i czoło zostają odsłonięte. W sytuacji, gdy baby hair w żaden sposób nie da się ujarzmić, wiele osób podejmuje dość radykalne kroki – postanawia je wyrwać lub pozbyć się w inny sposób. Nie należy jednak tego robić – trzeba cierpliwie poczekać aż kosmyki staną się bardziej podatne na układanie.

Aby poradzić sobie z młodymi i krótkimi włosami, wypróbuj działania odżywek wygładzających.
Przed nałożeniem odżywki, dokładnie umyj i osusz włosy. Delikatnie wetrzyj preparat, przygładzając odstające kosmyki.

Uwaga! Chcąc uzyskać pożądany efekt, wybieraj odżywki bez spłukiwania.

W ujarzmieniu włosków pomogą również specyfiki na bazie silikonów. Dzięki tym substancjom preparaty dociążają kosmyki – pomagają więc utrzymać je w ładzie.

Pianka do włosów to kosmetyk o mocniejszym działaniu, który pozwoli dużo skuteczniej uporać się z niesfornymi kosmykami. Tej metody używaj jednak sporadycznie – pianka może powodować wysuszenie włosów i podrażniać skórę głowy.

Inne artykuły w naszej bazie wiedzy

Niezbędne informacje, które warto wiedzieć o włosach

ZOBACZ WIĘCEJ PUBLIKACJI
Poznaj nasz Instagram

@vitapil_wlosy

Posty: 619, Obserwujących: 3237

Newsletter

Bądź z nami na bieżąco. Dowiedz się więcej o promocjach i wydarzeniach. Podaj swój adres e-mail, a całą resztą zajmiemy się my!

Administratorem danych osobowych jest Nutropharma sp. z o.o. z siedzibą w Lesznowoli. Twoje dane przetwarzamy, aby świadczyć usługę newsletter. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.

Kup teraz