Wyniki badań konsumenckich

„Polki o włosach” – VITAPIL®

„Polki o włosach” – ogólnopolskie badanie konsumenckie przeprowadzone w dniach 23.07-16.09.2014 na grupie 247 Testerek.*

Tworząc markę VITAPIL® założyliśmy sobie za cel, aby oferowane produkty były najlepszym remedium na problemy z włosami, które dotykają Polek. VITAPIL® jest marką ponadczasową, która nieustannie podąża za oczekiwaniami pacjentów. Dlatego też zapytaliśmy kobiet w Polsce o ich problemy z włosami. O to gdzie szukają pomocy oraz w jaki sposób znajdują rozwiązania na zaistniały mankament. Przeprowadziliśmy badania konsumenckie na 247 osobach, z których wynika, że Polki często uskarżają się na problemy związane ze zdrowiem i kondycją włosów. 63,9% z nich boryka się z problemem nadmiernego wypadania włosów. Natomiast 21,3% uskarża sie na łamanie i rozdwajanie się końcówek włosów, a 14,4% zgłosiło kłopot z przetłuszczającymi się, matowymi i zniszczonymi zabiegami fryzjerskimi włosami.

W momencie, gdy badane osoby zauważają u siebie problem z włosami, najczęściej pytają się o poradę fryzjera (34,2%), chętnie rozmawiają o włosach z koleżankami (18,3%) oraz przeszukują fora internetowe (17,5%). Część kobiet (12,5%) wybiera się na konsultację do lekarza dermatologa, którego aż 52,5% badanych uznało za największy autorytet w dziedzinie nadmiernego wypadania włosów. Jednak 35% woli zastosować się do wskazówek przekazanych przez fryzjera lub znajomych.

Badane kobiety po zakup preparatu zazwyczaj wybierają się do apteki (42,2%), do drogerii udaje się 16% Polek, natomiast 14,5% kupuje produkty via Internet.

62% kobiet zadowolonych jest z działania produktu, który kupiło. 70,7% osób uważa, że najważniejszy przy wyborze preparatu jest skład. Tylko dla 0,8% badanych istotna jest cena zakupu produktu.


Część testerek, które wzięły udział w badaniu używało produkt VITAPIL® tabletki, zakupionego ze względu na nadmierne wypadanie włosów (64,6%) oraz w celu ogólnej regeneracji włosów. Aż 77,2% z nich preparat pomógł w problemie, na który go kupiły.

W badaniu poprosiliśmy również ocenę skuteczności produktów VITAPIL® tabletki oraz VITAPIL® Profesjonalny Lotion.91,9% badanych kobiet zauważyło korzystne zmiany w kondycji skóry głowy i włosów. Natomiast 94,7% osób po zastosowaniu preparatów VITAPIL® tabletki oraz VITAPIL® Profesjonalny Lotion zaobserwowało, że włosy: wypadają w mniejszym stopniu lub przestały wypadać, wyraźnie wzmocniły się, zwiększyła się ich grubość, szybciej rosną oraz pojawiły się nowe włosy tzw. „baby hair”. Ponadto 76,2% kobiet zaobserwowało, że włosy przestały się kruszyć i rozdwajać, a także zmniejszyło się przetłuszczanie skóry głowy.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01