Co zrobić, by mieć więcej baby hair? Poznaj 5 sposobów

Chociaż baby hair są włoskami trudnymi w układaniu, warto dążyć do tego, aby pojawiło się ich na głowie jak najwięcej. To one odpowiadają za zagęszczenie czupryny i podnoszą ją u nasady. Poznaj więc metody, dzięki którym przyspieszysz ich porost.

Baby hair są pożądane – mimo swojej niesforności związanej ze stylizacją kosmyków. Nic więc dziwnego, że większość kobiet poszukuje sposobów, które pozwalają na przyspieszenie porostu tych „młodych” włosków.

1. Zdrowe odżywianie

Dieta bogata w składniki odżywcze, takie jak np. aminokwasy, witaminy z grupy B, jod, cynk, selen czy żelazo, to klucz do sukcesu. Zdrowe odżywianie wpływa bezpośrednio na kondycję kosmyków, m.in. poprzez stymulowanie porostu baby hair.
Osiągniesz zadowalające efekty, jeśli zadbasz o maksymalne zróżnicowanie posiłków. Ważne jest, by dostarczać organizmowi niezbędne witaminy i minerały – składniki, które odgrywają istotną rolę w kondycji włosów.

 

2. Suplementy diety

Chociaż zdrowa dieta to podstawa, w pewnych okresach warto włączyć odpowiednią suplementację. Na rynku pojawia się dużo preparatów, jednak nie wszystkie są w stanie zapewnić oczekiwane rezultaty. Zrezygnuj z monopreparatów (np. zawierających tylko biotynę) na rzecz kompleksów witaminowych. Przykładowo, VITAPIL® Tabletki zawierają unikalną kombinację składników, m.in. krzemionkę pozyskiwaną z młodych pędów bambusa, kwas pantotenowy, biotynę, kwas foliowy, żelazo, cynk, jod, miedź. Są to substancje, które biorą udział w podziałach komórkowych, stymulują porost włosów oraz wzmacniają kosmyki. Regularna suplementacja sprawia, że zaledwie po miesiącu pojawiają się nowe, krótkie włosy. Jesteś ciekawa jak Polki wypowiedziały się o swoich problemach z włosami oraz wrażeniach dotyczących zażywania VITAPIL® ? Zajrzyj na stronę z wynikami badania konsumenckiego „Polki o włosach” i dowiedz się więcej.

3. Herbatki ziołowe

W ziołach drzemie ogromna moc, która korzystnie oddziałuje m.in. na włosy. Dlatego wypijanie naparów może pomóc w stymulowaniu porostu kosmyków. Dobre efekty przynoszą ziołowe herbatki z pokrzywy czy brzozy.
Zioła można wykorzystać nie tylko w formie naparów, ale również do przygotowania domowych płukanek na porost włosów.

4. Napój drożdżowy

Napój drożdżowy to kolejny sposób, dzięki któremu można pobudzić porost tzw. baby hair. Drożdże dostarczają przede wszystkim witaminy z grupy B, które pozytywnie wpływają na kondycję kosmyków.
Przygotowanie takiego napoju jest łatwe i szybkie. 1/4 kostki drożdży piekarniczych rozkrusz, a następnie zalej wrzątkiem. Przykryj kubeczek i poczekaj aż zawartość przestygnie. Wypij napój, gdy będzie jeszcze ciepły. Vitapil® tabletki zawiera w swoim składzie zawiera także drożdże piwne.

5. Preparaty na porost włosów

Chcąc pobudzić porost włosów, ważne jest nie tylko wewnętrzne odżywienie. Istotną rolę może odgrywać działanie „zewnętrzne”, tj. bezpośrednio na skórę głowy. Z pomocą przychodzą specjalistyczne preparaty stymulujące porost włosów. Dobre efekty przynosi m.in. VITAPIL® Profesjonalny Lotion zawierający KOMPLEKS 2-HGS®, który poprawia ukrwienie skóry głowy oraz pobudza cebulki włosa do wzrostu. Aż 91,7%* osób uznało, że preparat ten nie tylko stymuluje porost kosmyków w linii czoła, ale ogranicza ich nadmierne wypadanie.

 

*Testy konsumenckie przeprowadzone w okresie od 23.07.2014 do 16.09.2014 przez grupę 247 Testerek. Podczas badania oceniono zmniejszenie liczby utraconych włosów po czesaniu i myciu oraz zaobserwowano pojawianie się nowych włosów w linii czoła.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01