Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Wypadanie włosów jest problemem, któremu w wielu przypadkach można zapobiec. By jednak kuracja była skuteczna, nie można działać wyłącznie objawowo. Zwykle trzeba dotrzeć do źródła problemu – wyeliminowanie przyczyny to najlepszy sposób na uniknięcie ponownej utraty kosmyków.

Jeżeli włosy wypadają w niewielkiej ilości – średnio 120 kosmyków dziennie, nie ma powodu do niepokoju. Nie trzeba podejmować żadnych działań, które wyeliminowałyby ten problem. Jest to bowiem proces zupełnie naturalny, związany z cyklem wzrostu włosa. Jeżeli natomiast tracisz kosmyki w nadmiarze, należy podjąć działania przeciwdziałające temu problemowi. Po osiągnięciu zadowalających efektów należy jednak pamiętać o profilaktyce. Sprawdź więc, jak zapobiegać wypadaniu włosów.

Zdrowe odżywianie to podstawa

Jeśli zastanawiasz się, jak zapobiegać wypadaniu włosów, zwróć uwagę na przygotowywane posiłki. Codzienna dieta powinna dostarczać organizmowi odpowiednią dawkę witamin i minerałów – tak, by cenne składniki odżywcze docierały do cebulek włosowych.

Wzmocnij włosy suplementacją

Chociaż odpowiednio skomponowane posiłki przyczyniają się do wzmocnienia kosmyków, możesz wspomóc się również suplementacją. Ważne, by w składzie preparatów znalazły się m.in. krzemionka (najlepiej pozyskiwana z młodych pędów bambusa), biotyna, kwas pantotenowy, niacyna, kwas foliowy, selen, cynk, miedź, żelazo, jod – substancje poprawiające kondycję kosmyków. Wszystkie te składniki zawiera Vitapil® w formie tabletek.

Zrezygnuj z obciążających zabiegów na włosy

Chcąc zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów, należy zrezygnować z inwazyjnych zabiegów na włosy. Chodzi o częste farbowanie czy trwałą ondulację czy nawet keratynowe prostowanie włosów. Niekorzystnie na kosmyki działa również samodzielne usuwanie zgrzewów doczepek po fryzjerskim przedłużaniu i zagęszczaniu fryzury.

Ogranicz również częste suszenie mokrych włosów gorącym strumieniem powietrza czy prostowanie prostownicą z metalowymi płytkami.

Unikaj silnego stresu

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nadmierny i przedłużający się stres może być przyczyną przerzedzania się fryzury. Jest to spowodowane zaburzeniami pracy nadnerczy, w efekcie czego dochodzi do „wyrzutu” androgenów.

Jeśli zastanawiasz się, jak zapobiegać wypadaniu włosów, naucz się opanować stres.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01