Wypadanie włosów przy problemach z tarczycą – jak temu zaradzić?

28 lut, 2020

Wyszukaj frazę

Dotyczy Cię problem wzmożonej utraty włosów? Jeśli poza tą przypadłością zmagasz się m.in. z sennością, kłopotami ze skórą, przybieraniem na wadze lub chudnięciem bez wyraźnego powodu, jak najszybciej sprawdź poziom swoich hormonów tarczycowych. Zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy mogą być przyczyną uporczywych dolegliwości. Prawidłowo pracujący gruczoł tarczowy pozostaje bez wpływu na kondycję włosów. Jeżeli jednak dochodzi…

Dotyczy Cię problem wzmożonej utraty włosów? Jeśli poza tą przypadłością zmagasz się m.in. z sennością, kłopotami ze skórą, przybieraniem na wadze lub chudnięciem bez wyraźnego powodu, jak najszybciej sprawdź poziom swoich hormonów tarczycowych. Zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy mogą być przyczyną uporczywych dolegliwości.

Prawidłowo pracujący gruczoł tarczowy pozostaje bez wpływu na kondycję włosów. Jeżeli jednak dochodzi do zaburzeń hormonalnych (zmniejszonego lub zwiększonego wydzielania hormonów tarczycy), taki stan szybko prowadzi do osłabienia i nadmiernej utraty kosmyków. Pomocne mogą się okazać odpowiednio dobrane kosmetyki do włosów, np. Profesjonalny Lotion, ale na tym walka z wypadaniem włosów nie powinna się zakończyć.

Wpływ chorób tarczycy na wypadanie włosów

Przyczyn wzmożonej utraty kosmyków można upatrywać zarówno w nadczynności, jak i niedoczynności tarczycy. Niedostateczna ilość wydzielanych hormonów lub nadmierna ich produkcja przyczynia się do osłabienia włosów, a w konsekwencji – do ich wypadania.

W przypadku tej choroby włosy bardzo szybko tracą swój zdrowy wygląd. Stają się suche, matowe i łatwo wypadają – to skutek niedostatecznego odżywienia kosmyków, które stopniowo przechodzą w fazę spoczynku.

Choroba ta powoduje, że na początku włosy stają się cienkie, gładkie i lśniące. Dopiero po 3-4 miesiącach dochodzi do ich nadmiernej utraty.

Leczenie choroby tarczycy to podstawa

Jeżeli masz już pewność, że wypadanie włosów spowodowane jest chorobą tarczycy, czas rozpocząć jej leczenie. W zależności od tego, czy zmagasz się z niedoczynnością czy nadczynnością, lekarz przepisze odpowiednie leki. Już samo ich zażywanie, prowadzące do wyrównania poziomu hormonów, może przynieść zadowalające efekty w walce z utratą włosów.

Profesjonalne kosmetyki do włosów jako uzupełnienie kuracji

Chociaż leki na choroby tarczycy powinny korzystnie wpłynąć na stan kosmyków, możesz je dodatkowo wzmocnić przez stosowanie specjalnych kosmetyków. Pamiętaj, że dobry kosmetyk to taki, który zawiera odpowiednią kompozycję składników.
Aby zahamować postępujące wypadanie włosów oraz pobudzić porost nowych, warto wybrać profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji, np. Vitapil® Profesjonalny Lotion. To preparat, którego skład dokładnie odzwierciedla potrzeby włosów, wpływając na poprawę ich kondycji.

Aby stosowanie kosmetyków przyniosło oczekiwane rezultaty, konieczna jest systematyczne ich używanie – przez co najmniej 2 miesiące.

Nie bagatelizuj wzmożonej utraty włosów – szczególnie jeśli temu problemowi towarzyszą dodatkowe objawy wskazujące na choroby tarczycy. Im szybciej rozpoczniesz leczenie wsparte stosowaniem odpowiednich kosmetyków, tym lepsze efekty osiągniesz.

Inne artykuły w naszej bazie wiedzy

Niezbędne informacje, które warto wiedzieć o włosach

ZOBACZ WIĘCEJ PUBLIKACJI
Poznaj nasz Instagram

@vitapil_wlosy

Posty: 619, Obserwujących: 3237

Newsletter

Bądź z nami na bieżąco. Dowiedz się więcej o promocjach i wydarzeniach. Podaj swój adres e-mail, a całą resztą zajmiemy się my!

Administratorem danych osobowych jest Nutropharma sp. z o.o. z siedzibą w Lesznowoli. Twoje dane przetwarzamy, aby świadczyć usługę newsletter. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.

Kup teraz