Wypadanie włosów przy problemach z tarczycą – jak temu zaradzić?

Dotyczy Cię problem wzmożonej utraty włosów? Jeśli poza tą przypadłością zmagasz się m.in. z sennością, kłopotami ze skórą, przybieraniem na wadze lub chudnięciem bez wyraźnego powodu, jak najszybciej sprawdź poziom swoich hormonów tarczycowych. Zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy mogą być przyczyną uporczywych dolegliwości.

Prawidłowo pracujący gruczoł tarczowy pozostaje bez wpływu na kondycję włosów. Jeżeli jednak dochodzi do zaburzeń hormonalnych (zmniejszonego lub zwiększonego wydzielania hormonów tarczycy), taki stan szybko prowadzi do osłabienia i nadmiernej utraty kosmyków. Pomocne mogą się okazać odpowiednio dobrane kosmetyki do włosów, np. Profesjonalny Lotion, ale na tym walka z wypadaniem włosów nie powinna się zakończyć.

Wpływ chorób tarczycy na wypadanie włosów

Przyczyn wzmożonej utraty kosmyków można upatrywać zarówno w nadczynności, jak i niedoczynności tarczycy. Niedostateczna ilość wydzielanych hormonów lub nadmierna ich produkcja przyczynia się do osłabienia włosów, a w konsekwencji – do ich wypadania.

  • Niedoczynność tarczycy

W przypadku tej choroby włosy bardzo szybko tracą swój zdrowy wygląd. Stają się suche, matowe i łatwo wypadają – to skutek niedostatecznego odżywienia kosmyków, które stopniowo przechodzą w fazę spoczynku.

  • Nadczynność tarczycy

Choroba ta powoduje, że na początku włosy stają się cienkie, gładkie i lśniące. Dopiero po 3-4 miesiącach dochodzi do ich nadmiernej utraty.

Leczenie choroby tarczycy to podstawa

Jeżeli masz już pewność, że wypadanie włosów spowodowane jest chorobą tarczycy, czas rozpocząć jej leczenie. W zależności od tego, czy zmagasz się z niedoczynnością czy nadczynnością, lekarz przepisze odpowiednie leki. Już samo ich zażywanie, prowadzące do wyrównania poziomu hormonów, może przynieść zadowalające efekty w walce z utratą włosów.

Profesjonalne kosmetyki do włosów jako uzupełnienie kuracji

Chociaż leki na choroby tarczycy powinny korzystnie wpłynąć na stan kosmyków, możesz je dodatkowo wzmocnić przez stosowanie specjalnych kosmetyków. Pamiętaj, że dobry kosmetyk to taki, który zawiera odpowiednią kompozycję składników.
Aby zahamować postępujące wypadanie włosów oraz pobudzić porost nowych, warto wybrać profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji, np. Vitapil® Profesjonalny Lotion. To preparat, którego skład dokładnie odzwierciedla potrzeby włosów, wpływając na poprawę ich kondycji.

  • Panthenol – zapewnia prawidłowy poziom nawilżenia skóry głowy i włosów. Pozytywnie wpływa na barierę lipidową.
  • Keratyna – odżywia i regeneruje włosy, dzięki swojej zdolności dopasowywania się do uszkodzonej struktury kosmyków.
  • Biotyna – kompleks witaminy B6 i substancji ułatwiających jej przenikanie w głąb naskórka, skutecznie zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów.
  • Młode pędy bambusa – zawierają aż 5-krotnie więcej krzemu niż skrzyp polny. Odżywiają i wzmacniają włosy, przywracając im zdrowy wygląd.
  • Proteiny jedwabiu – sprawiają, że włosy przestają być matowe. Stają się gładkie oraz lśniące.

Aby stosowanie kosmetyków przyniosło oczekiwane rezultaty, konieczna jest systematyczne ich używanie – przez co najmniej 2 miesiące.

Nie bagatelizuj wzmożonej utraty włosów – szczególnie jeśli temu problemowi towarzyszą dodatkowe objawy wskazujące na choroby tarczycy. Im szybciej rozpoczniesz leczenie wsparte stosowaniem odpowiednich kosmetyków, tym lepsze efekty osiągniesz.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01