Normy jakościowe w suplementach diety i preparatach na włosy

Dziennikarz: Jest z nami Pani Ewa Wietrak, doktor nauk medycznych, farmaceuta, pracownik działu badań i rozwoju NutroPharma.

W tym tygodniu na 103 FM po 13:00 rozmawiamy o kondycji naszych włosów. Suplementy, leki i inne preparaty na włosy podlegają różnym rygorystycznym normom jakościowym. Jak to wygląda?

dr Ewa Wietrak: Mamy wdrożony system jakościowy ISO 22000. Jesteśmy wielokrotnie nagradzani, niedługo na przykład odbieramy statuetkę Jakość Roku w kategorii Wybór Polaków w 2016 rok. Często również nagradzają nas farmaceuci, podkreślając, że mają duże zaufanie do naszych produktów, między innymi do preparatów VITAPIL®. Oceniają je jako skuteczne, ale też produkowane według bardzo rygorystycznych norm jakościowych. Na początku VITAPIL® był preparatem leczniczym, potem po zmianie przepisów został zakwalifikowany jako suplement diety, ale nadal normy jakościowe, które musi spełniać, są bardzo wysokie. Każdy farmaceuta niedługo będzie miał możliwość wglądu do specjalnego systemu jakościowego, w którym będzie mógł zobaczyć certyfikat jakości niezależnego laboratorium dla każdej serii naszych produktów. Dzięki temu będzie pewny, że to co widzi na swoich półkach aptecznych jest przebadane, czyste pod kątem mikrobiologicznym, a także że to, co deklarujemy na etykiecie, jest faktycznie zawarte w środku tabletki.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01