Wypadanie włosów po porodzie – fakt czy mit?

Każda mama dba o siebie i maluszka – m.in. poprzez zbilansowaną dietę pełną owoców i warzyw, które dostarczają organizmowi duże ilości cennych składników. Zdrowe odżywianie w okresie ciąży procentuje: cera promienieje, a włosy utrzymują się w dobrej kondycji. Jednak faktem jest, że po porodzie kosmyki wypadają w większych ilościach. Dlaczego tak się dzieje i czy można temu zapobiec?

Wszystkiemu winne hormony

Zdążyłaś przyzwyczaić się do tego, że Twoje włosy są podczas ciąży wyjątkowo gęste, elastyczne i podatne na układanie – to wynik dobrej diety, ale też działania hormonów. Wysoki poziom estrogenów ma na kosmyki zbawienny wpływ: wzmacnia je i ogranicza wypadanie. Ma to bezpośredni związek z zatrzymaniem jednej z faz wzrostu włosa – katagenu, czyli okresu przejściowego, który przygotowuje włos do wypadania.
Niestety po okresie połogu, między 2. a 4. miesiącem po porodzie, problem wypadania włosów nasila się: spada poziom estrogenu i włos przechodzi w fazę telogenu. W tym czasie możesz stracić aż do 30% kosmyków – to ta ich część, która nie wypadła w trakcie ciąży.

Jak sobie poradzić z wypadaniem włosów po porodzie?

Miejsce „starych” kosmyków wkrótce zajmą nowe. Aby przyspieszyć ich porost i je zagęścić, stosuj odpowiednią suplementację, dzięki której zauważysz wzmocnienie włosów i przybywanie tzw. baby hair. Produkty takie powinny być nie tylko skuteczne, ale i dostosowane specjalnie do potrzeb matek i bezpieczne dla maluszków. Takim preparatem jest suplement diety VITAPIL® Mama, który zawiera optymalną dawkę naturalnych składników niezbędnych kobietom w okresie laktacji. W składzie znajduje się odżywczy krzem z bambusa, duża dawka biotyny, selenu i cynku, które wzmacniają włosy i skórę głowy, a także liczne witaminy z grupy B, stymulujące wzrost włosa.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01