Suplementy diety na włosy – jakie składniki powinny zawierać?

28 lut, 2020

Wyszukaj frazę

Zdrowe i lśniące włosy to nie tylko odpowiednia pielęgnacja. Istotne znaczenie ma również właściwy sposób odżywiania. Dlatego wiele osób sięga po suplementy diety na włosy, które mogą przynieść wyraźną poprawę. Tajemnica skuteczności tkwi we właściwie dobranym składzie. Wszelkie niedobory witamin i minerałów bardzo szybko dają o sobie znać poprzez włosy. Tracą atrakcyjny wygląd, stając się…

Zdrowe i lśniące włosy to nie tylko odpowiednia pielęgnacja. Istotne znaczenie ma również właściwy sposób odżywiania. Dlatego wiele osób sięga po suplementy diety na włosy, które mogą przynieść wyraźną poprawę. Tajemnica skuteczności tkwi we właściwie dobranym składzie.

Wszelkie niedobory witamin i minerałów bardzo szybko dają o sobie znać poprzez włosy. Tracą atrakcyjny wygląd, stając się matowe i bardziej skłonne do łamliwości. Osłabione, mają jednocześnie większą tendencję do wypadania. Stąd suplementy diety na włosy mogą okazać się skutecznym wsparciem.

Z wypadaniem włosów trzeba walczyć wielopłaszczyznowo

Suplementy diety na włosy często koncentrują się wyłącznie na obecności jednej substancji. W przypadku problemów związanych z wypadaniem włosów przyjmowanie pojedynczego składnika nie znajduje uzasadnienia. Koniecznością jest wielopłaszczyznowe działanie rozumiane poprzez przyjmowanie suplementów o kompleksowym składzie.

Najważniejsze składniki w suplementach poprawiających kondycję włosów to m.in.:

Wysoka dawka biotyny zapewnia lepsze rezultaty?

Niektóre suplementy diety na włosy zawierają bardzo wysoką dawkę biotyny – znacznie wyższą niż dzienne zapotrzebowanie na tę witaminę. Teoretycznie ma to na celu przyspieszenie efektów kuracji, czy jednak znajduje to uzasadnienie?

Niezaprzeczalnie biotyna wykazuje korzystny wpływ na kondycję włosów, wspomagając ich odrastanie. Niemniej jednak nie istnieją żadne naukowe potwierdzenia wskazujące na przyspieszenie rezultatów kuracji w przypadku spożywania dużych dawek tej witaminy u osób bez stwierdzonych niedoborów w diecie.

Inne artykuły w naszej bazie wiedzy

Niezbędne informacje, które warto wiedzieć o włosach

ZOBACZ WIĘCEJ PUBLIKACJI
Poznaj nasz Instagram

@vitapil_wlosy

Posty: 619, Obserwujących: 3237

Newsletter

Bądź z nami na bieżąco. Dowiedz się więcej o promocjach i wydarzeniach. Podaj swój adres e-mail, a całą resztą zajmiemy się my!

Administratorem danych osobowych jest Nutropharma sp. z o.o. z siedzibą w Lesznowoli. Twoje dane przetwarzamy, aby świadczyć usługę newsletter. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.

Kup teraz