Bambus – jakie ma znaczenie w kosmetykach do włosów?

28 lut, 2020

Wyszukaj frazę

Dziennikarz: Jest z nami pani Marzena Kucia, dr nauk przyrodniczych, fizjolog żywienia i pracownik Działu Badań i Rozwoju Nutropharma. Bambus w składzie kosmetyków do włosów. Co on daje? Jakie ma działanie? dr Marzena Kucia: Bambus przede wszystkim jest cennym źródłem krzemu, a jak wiemy, krzem jest także składową paznokci i łodygi keratynowej włosa. Odpowiada za…

Dziennikarz: Jest z nami pani Marzena Kucia, dr nauk przyrodniczych, fizjolog żywienia i pracownik Działu Badań i Rozwoju Nutropharma.

Bambus w składzie kosmetyków do włosów. Co on daje? Jakie ma działanie?

dr Marzena Kucia: Bambus przede wszystkim jest cennym źródłem krzemu, a jak wiemy, krzem jest także składową paznokci i łodygi keratynowej włosa. Odpowiada za elastyczność naszych tkanek, m.in. włókien kolagenowych, które powodują, że nasza skóra staje się bardziej elastyczna i sprężysta. To właśnie bambus jest jednym ze składników preparatu VITAPIL®. Zawiera on aż 75% tego bardzo istotnego pierwiastka. Badania dotyczące podaży krzemionki wskazują na jej skuteczność. Były to badania przeprowadzone z udziałem kobiet z bardzo cienkimi włosami. Okazało się, że po dziewięciu miesiącach przyjmowania krzemionki wzmocniła się struktura włosa, włosy stały się grubsze, bardziej sprężyste i elastyczne.

Dziennikarz: Bambus lepszy niż skrzyp, jak słyszeliśmy.

Inne artykuły w naszej bazie wiedzy

Niezbędne informacje, które warto wiedzieć o włosach

ZOBACZ WIĘCEJ PUBLIKACJI
Poznaj nasz Instagram

@vitapil_wlosy

Posty: 619, Obserwujących: 3237

Newsletter

Bądź z nami na bieżąco. Dowiedz się więcej o promocjach i wydarzeniach. Podaj swój adres e-mail, a całą resztą zajmiemy się my!

Administratorem danych osobowych jest Nutropharma sp. z o.o. z siedzibą w Lesznowoli. Twoje dane przetwarzamy, aby świadczyć usługę newsletter. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.

Kup teraz