Praktyczny poradnik, jak wybrać suplementy na włosy.

Długie, mocne i lśniące – jak sprostać ideałom?

Zadbane włosy to nasza wizytówka. Każdy chciałby móc pochwalić się lśniącymi i mocnymi kosmykami. Bujna, efektowna fryzura to przede wszystkim zdrowa skóra głowy i zdrowe włosy. Prawidłowe odżywianie, wspomaganie diety odpowiednimi suplementami na włosy, właściwe oczyszczanie i nawilżanie skóry głowy to klucz do posiadania gęstych, błyszczących i pięknych pukli.

Zdrowie to podstawa

Problemy z włosami mogą być sygnałem niedoborów żywieniowych. Jeśli twoje kosmyki nadmiernie wypadają, są suche i matowe, przeanalizuj swoją dietę. Zwróć uwagę, czy spożywasz wystarczające ilości składników odżywczych, witamin i minerałów. twoje codzienne menu powinno być bogate w produkty zawierające przede wszystkim witaminy A, B i E, a także cynk, krzem, żelazo, jod i miedź. Składniki te są niezbędne do utrzymania skóry głowy i włosów w dobrym stanie, poprawiają ich kondycję oraz wygląd. Wzmacniają cebulki oraz same kosmyki, mogą wpływać na zmniejszenie natężenia różnorodnych problemów, takich jak łupież czy wypadanie włosów.

Jeżeli chcesz uzupełnić dietę i dodatkowo wzmocnić włosy, wybierz odpowiednio dobrane suplementy, takie jak VITAPIL®. Opracowana przez ekspertów kompozycja z aż 16 składników aktywnych (w tym m.in. biotyny, cynku, kwasu pantotenowego, niacyny czy krzemu) sprawia, że włosy stają się mocniejsze, bardziej lśniące i odporne na czynniki zewnętrze oraz uszkodzenia mechaniczne*. Regularne przyjmowanie preparatu ochroni cebulki, wpłynie na prawidłową pigmentację kosmyków, zmniejszy ich wypadanie i poprawi ogólną kondycję. VITAPIL® to skuteczny suplement na włosy, który pomoże ci cieszyć się zdrową skórą głowy i bujną fryzurą.

Jeżeli zbilansowana dieta i odpowiednia suplementacja nie pomagają w zahamowaniu utraty włosów, udaj się do specjalisty. Wypadanie włosów może mieć różne podłoże, np. genetyczne, chorobowe czy hormonalne. Eksperci wykazują ścisły związek pomiędzy tarczycą a wypadaniem włosów. Zarówno niedoczynność, jak i nadczynność tego gruczołu może negatywnie wpływać na kondycję skóry głowy i włosów.

Odpowiedni skład suplementów na włosy to nie wszystko

Zdrowe włosy to nie tylko prawidłowa dieta i suplementacja, ale także właściwie dobrana pielęgnacja. Wybieraj kosmetyki dostosowane do twojego typu włosów oraz do potrzeb skóry głowy. Unikaj drażniących składników, częstych zabiegów stylizacyjnych z użyciem wysokiej temperatury, a także mocnych i ciasnych upięć. Pamiętaj również, że suplementy na włosy nie zadziałają od razu, po kilku tabletkach. Organizm musi nasycić się witaminami, minerałami i innymi drogocennymi składnikami, aby odwdzięczyć się bujną i piękną fryzurą.

* Testy konsumenckie przeprowadzone w okresie od 23.07.2014 do 16.09.2014 przez grupę 247 Testerek. Biotyna i cynk pomagają zachować zdrowe włosy; Miedź pomaga w utrzymaniu prawidłowej pigmentacji włosów; Foliany biorą udział w procesie podziału komórek.


NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01