Na co zwracać uwagę, kupując tabletki na porost włosów?

Wzmożone wypadanie włosów to problem, który dotyczy również Ciebie? Aby przeciwdziałać tej przypadłości, warto sięgnąć po suplementy diety. Zanim jednak kupisz tabletki na porost włosów, dowiedz się, jak dokonać dobrego wyboru.

Preparaty dla osób zmagających się z nadmierną utratą kosmyków różnią się między sobą. Jak zatem wybrać te, które faktycznie pomogą uporać się z problemem?

Liczy się skład

Kluczem do skuteczności tabletek na porost włosów jest skład – odpowiednio dobrana kompozycja przekłada się na efektywność kuracji. Im więcej substancji wpływających korzystnie na wzmocnienie włosów, tym lepiej, warto więc zwrócić uwagę, czy preparat zawiera składniki takie jak m.in.:

  • biotyna – utrzymuje metabolizm energetyczny, co przekłada się na szybszy porost nowych włosów;
  • krzem – najlepiej, jeśli będzie pochodził z młodych pędów bambusa, które zawierają aż 75% tego pierwiastka, czyli 5-krotnie więcej niż skrzyp polny;
  • kwas pantotenowy – wpływa na metabolizm energetyczny, zwiększa tempo przybywania nowych włosów;
  • żelazo – bierze udział w podziałach komórkowych, dzięki czemu wspomaga pojawianie się nowych kosmyków;
  • cynk – wpływa na budowę włosów i przyczynia się do ich wzrostu;
  • kwas foliowy i witamina B12 – uczestniczą w podziałach komórkowych, co przekłada się na porost włosów;
  • niacyna – ułatwia transport składników odżywczych do cebulek włosowych, a tym samym przyczynia się do wzmocnienia kosmyków.

Wyżej wymienione substancje zawiera m.in. preparat Vitapil® Tabletki. Jest to suplement diety o wysokiej skuteczności – aż 91,9%* badanych zauważyło pozytywne zmiany w wyglądzie włosów. Regularna suplementacja przyczynia się nie tylko do porostu nowych kosmyków, ale także do ich wzmocnienia i zahamowania ich wzmożonej utraty.

Częstotliwość suplementacji

Jeżeli często zdarza Ci się zapomnieć o łykaniu suplementów, weź to pod uwagę przy zakupie suplementów na porost włosów. Wybierz preparat, który wystarczy przyjmować jeden raz dziennie – to powinno Ci pomóc w zachowaniu ciągłości kuracji.

Cena ma znaczenie

Preparaty na porost włosów dostępne są w zróżnicowanych cenach. Jeżeli nie chcesz, aby miesięczna kuracja była dla Twojego domowego budżetu zbyt dużym obciążeniem, oszacuj jej koszt. Dobre suplementy diety dostępne są już w cenie ok. 40 zł za opakowanie, które wystarcza na 2 miesiące – tyle potrzeba, aby zauważyć pierwsze wyraźne postępy w walce z nadmiernie wypadającymi włosami.

Postaw na znaną i rekomendowaną markę

Skuteczność i bezpieczeństwo kuracji będą szły ze sobą w parze, jeśli postawisz na znaną i cenioną markę suplementów, np. Vitapil, która istnieje od 1997 roku i zdążyła zdobyć uznanie zarówno użytkowników, jak i farmaceutów.
*„Polki o włosach” – ogólnopolskie badanie konsumenckie przeprowadzone w dniach 23.07-16.09.2014 na grupie 247 testerek.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01