Jak działa krzem na włosy?

28 lut, 2020

Wyszukaj frazę

Krzem jest pierwiastkiem niezmiernie ważnym dla naszego organizmu. Związki krzemu wpływają na przemianę materii regulująco, m.in.: zmniejszają przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych, utrzymują prawidłową elastyczność naskórka i włókien kolagenowych oraz elastynowych w skórze. Krzem przedłuża jędrność skóry i błon śluzowych. Znany jest również bardzo dobrze z tego, że wpływa na stan naszych włosów i paznokci. Odpowiedni…

Krzem jest pierwiastkiem niezmiernie ważnym dla naszego organizmu. Związki krzemu wpływają na przemianę materii regulująco, m.in.: zmniejszają przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych, utrzymują prawidłową elastyczność naskórka i włókien kolagenowych oraz elastynowych w skórze. Krzem przedłuża jędrność skóry i błon śluzowych. Znany jest również bardzo dobrze z tego, że wpływa na stan naszych włosów i paznokci.

Odpowiedni jego poziom w organizmie – pozwala cieszyć się zdrowymi i wytrzymałymi włosami oraz paznokciami. Natomiast niedobory mogą powodować wypadanie i łamliwość.

Korzystny wpływ krzemu na włosy i paznokcie został potwierdzony w badaniach klinicznych

Jedno z badań klinicznych zostało wykonane z randomizacją i podwójnie ślepą próbą. Gwarantuje to wysoką wiarygodność wyników – badane osoby zostały bowiem dobrane drogą losową, a okres obserwacji trwał kilkadziesiąt tygodni.

Podczas badania podawano kobietom 10 mg krzemu dziennie przez okres dziewięciu miesięcy. Badano kobiety o różnorodnych typach urody, z różnych grup wiekowych i z włosami w różnym stanie. Celem testów było sprawdzenie, jak ten pierwiastek wpływa na stan włosów. Oceniano morfologię, a więc skład włosów oraz ich właściwości przy rozciąganiu, przed rozpoczęciem oraz po zakończeniu badania. Zaobserwowano, że krzem m.in. miał pozytywny wpływ na wytrzymałość, elastyczność oraz grubość włosów.

Podobne obserwacje poczynić można w świecie naturalnym. Najlepszy przykład to pędy bambusa, zawierające 75% krzemu – drugiej tak elastycznej, wytrzymałej, a zarazem szybko rosnącej rośliny nie znajdziemy.

Korzystaj z najlepszych źródeł krzemu, by wzmocnić swoje włosy od środka

Jeśli borykasz się ze słabymi, pozbawionymi blasku i łamliwymi włosami, zapewne próbujesz je ratować, sięgając po dobre szampony, odżywki czy maski. Nawet jednak najlepsze kosmetyki i kosmeceutyki nie zapewnią oczekiwanego efektu, jeśli nie wzmocnisz struktury włosów od środka.

Krzem bierze udział w syntezie kolagenu oraz elastyny i kreatyny, a więc związków będących kluczowymi składnikami włosów oraz paznokci. To on „wbudowuje” się w skórę oraz poszczególne włosy, sprawiając, że te stają się mniej podatne na niekorzystne czynniki środowiskowe i ulegają wzmocnieniu.

W suplementach VITAPIL® znajdziesz m.in. bambus, czyli najcenniejsze w przyrodzie źródło krzemu w połączeniu z równie cennymi składnikami, których działanie koncentruje się na poprawie stanu Twoich włosów oraz paznokci. Rzetelnie prowadzona kuracja pozwoli Ci zobaczyć wyraźną poprawę i cieszyć się lśniącą fryzurą oraz długimi, odpornymi na złamania paznokciami.

Inne artykuły w naszej bazie wiedzy

Niezbędne informacje, które warto wiedzieć o włosach

ZOBACZ WIĘCEJ PUBLIKACJI
Poznaj nasz Instagram

@vitapil_wlosy

Posty: 619, Obserwujących: 3237

Newsletter

Bądź z nami na bieżąco. Dowiedz się więcej o promocjach i wydarzeniach. Podaj swój adres e-mail, a całą resztą zajmiemy się my!

Administratorem danych osobowych jest Nutropharma sp. z o.o. z siedzibą w Lesznowoli. Twoje dane przetwarzamy, aby świadczyć usługę newsletter. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.

Kup teraz