Przyczyny łupieżu

28 lut, 2020

Wyszukaj frazę

Łupież jest częstą chorobą skóry głowy. Objawia się tym, że małe kawałki suchej skóry łuszczą się ze skóry głowy. Choroba jest szczególnie przykra dla osób z ciemnymi włosami, gdyż częściej można zauważyć u nich małe płatki we włosach lub na ramionach. Ponadto często łuszczącej skórze towarzyszy swędzenie. Przyczyny łupieżu Wielu osób ma przekonanie, że przyczyną…

Łupież jest częstą chorobą skóry głowy. Objawia się tym, że małe kawałki suchej skóry łuszczą się ze skóry głowy. Choroba jest szczególnie przykra dla osób z ciemnymi włosami, gdyż częściej można zauważyć u nich małe płatki we włosach lub na ramionach. Ponadto często łuszczącej skórze towarzyszy swędzenie.

Przyczyny łupieżu

Wielu osób ma przekonanie, że przyczyną powstawania łupieżu, jest brak higieny. Oczywiście jest to mit. Chociaż rzadkie mycie skóry głowy może nasilić objawy łupieżu. Naukowcy nadal poszukują przyczyn pojawienia się choroby.

Jak pozbyć się łupieżu?

Najbardziej skutecznym i znanym sposobem leczenia łupieżu jest stosowanie szamponu przeciwłupieżowego. Poniższe porady dermatologów, pomogą Ci uzyskać lepsze wyniki w walce z łupieżem.

Postępuj zgodnie z instrukcją użycia dołączoną do opakowania szamponu przeciwłupieżowego. Wiele osób nie czyta instrukcji i niewłaściwie stosuje preparaty. Istnieje wiele różnych szamponów, a każdy z nich zawiera różne składniki aktywne. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy zawsze postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na opakowaniu. Na przykład, niektóre szampony należy spienić na skórze głowy i pozostawić na około pięć minut. Następnie spłukać. Inni producenci zalecają nałożenie szamponu na skórę głowy, szyję, barki oraz ramiona.

Jeśli używasz szamponu, który nie zwalcza objawów łupieżu, spróbuj stosować na przemian różne szampony, które mają odmienne kompozycje składników.
Jeśli nie pomagają kuracje domowe w walce z chorobą, koniecznie udaj się do dermatologa, który dobierze inne preparaty zwalczające przyczyny schorzenia.

Podczas wyboru odpowiedniego szamponu zwróć uwagę, czy produkt nie zawiera smoły węglowej. Taki preparat może spowodować odbarwienie włosów u blondynek oraz osób z siwymi włosami. Poprzez zastosowanie takich szamponów, skóra głowy staje się bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Ważne jest zatem, aby chronić skórę głowy przed słońcem.

Leczenie łupieżu

Dla większości osób, łupież nie wymaga pomocy medycznej. Zdarza się jednak, że obsypywanie skóry z głowy oraz świąd, które wyglądają jak łupież, mają inne podłoże, takie jak łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca, infekcje grzybicze skóry głowy lub wyprysk.

Jeśli objawy łupieżu po użyciu szamponu nie ustępują, powinieneś skonsultować się z dermatologiem, który powinien prawidłowo zdiagnozować przyczyny pojawiania się łupieżu i zaordynować odpowiedni plan leczenia.

Inne artykuły w naszej bazie wiedzy

Niezbędne informacje, które warto wiedzieć o włosach

ZOBACZ WIĘCEJ PUBLIKACJI
Poznaj nasz Instagram

@vitapil_wlosy

Posty: 619, Obserwujących: 3237

Newsletter

Bądź z nami na bieżąco. Dowiedz się więcej o promocjach i wydarzeniach. Podaj swój adres e-mail, a całą resztą zajmiemy się my!

Administratorem danych osobowych jest Nutropharma sp. z o.o. z siedzibą w Lesznowoli. Twoje dane przetwarzamy, aby świadczyć usługę newsletter. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.

Kup teraz