Co mogło być przyczyną, że włosy kręcone z obfitych loków zamieniły się w fale i stały się bardzo cienkie? Stosuję od lat hennę do włosów – czy w tym może tkwić przyczyna?

Każdemu zależy na zachowaniu zdrowego i atrakcyjnego wyglądu włosów. Problem w tym, że nawet najdrobniejsze zmiany w diecie lub nieodpowiednia pielęgnacja kosmyków mogą przyczynić się do pogorszenia kondycji włosów.

Czasami zdarza się, że bujna fryzura przyciągająca do tej pory uwagę obfitymi i mocno skręconymi lokami traci swój pierwotny wygląd. Loki przekształcają się w delikatne fale, zaś same kosmyki stają się cieńsze. Od czego to zależy?

Naturalna henna nie powinna szkodzić włosom kręconym

Farbowanie włosów henną jest rozwiązaniem coraz częściej praktykowanym. Stanowi bowiem alternatywę dla agresywnych środków koloryzujących bazujących na silnych substancjach chemicznych.

Henna – jako naturalny barwnik – nie powinna powodować niekorzystnych zmian w strukturze włosów. „Obchodzi się” z kosmykami w sposób delikatny, nie wywierając negatywnego wpływu. Co więcej, henna dodaje blasku i chroni włosy przed negatywnym działaniem promieni słonecznych.

Warto jednak mieć na uwadze fakt, że henna może zawierać zanieczyszczenia chemiczne odpowiadające za pogorszenie kondycji włosów oraz wywoływać alergie. Dlatego należy wybierać preparaty pochodzące ze sprawdzonego i wiarygodnego źródła.

Dlaczego włosy kręcone zmieniły wygląd?

Na podstawie opisanego wyżej przypadku trudno jednoznacznie stwierdzić przyczynę zmiany wyglądu włosów. Zawirowania hormonalne towarzyszące ciąży czy pojawiające się w okresie menopauzy mogą odpowiadać za powstanie podobnych zmian w wyglądzie włosów, tj. przerzedzanie czy zmniejszenie skrętu.

Dlatego warto przyjrzeć się także innym czynnikom, które mogą mieć wpływ na taki stan. Być może:

  • w diecie brakuje wielu istotnych witamin i minerałów wpływających na wygląd włosów?
  • zbyt szybka utrata masy ciała, stosowanie diet eliminacyjnych może odpowiadać za zmniejszenie gęstości włosów i utratę silnego skrętu loków
  • chroniczny stres przyczynia się do pogorszenia wyglądu włosów?
  • winne są stosowane farby, agresywna dekoloryzacjia  lub nieumiejętna pielęgnacja?

Jak poprawić kondycję włosów?

Chcąc poprawić kondycję włosów – wzmocnić kosmyki, zwiększyć elastyczność oraz pobudzić do wzrostu, warto sięgnąć po dodatkową suplementację. VITAPIL® tabletki to preparat z biotyną i krzemionką pochodzącą z młodych pędów bambusa, który działa na wielu płaszczyznach jednocześnie. Oddziałując zarówno na mieszki włosowe, jak i łodygę, poprawia wygląd kosmyków. Przywraca gęstość, nadaje blasku oraz wpływa korzystnie na kondycję skóry głowy.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01