Biorę tabletki już miesiąc, ale nie widzę żadnego efektu. Czy mogę podwoić dawkę? Może 1 tabletka to za mało?

28 lut, 2020

Wyszukaj frazę

Chcąc poprawić kondycję włosów, wiele osób sięga po suplementy diety. Zależy im na szybkich efektach, dlatego niecierpliwią się, gdy nie zauważają wyraźnych rezultatów po kilku tygodniach kuracji. Często decydują się na samodzielnie zwiększenie dawki, chcąc przyspieszyć działanie. Nie jest to jednak rozsądne rozwiązanie… VITAPIL® to tabletki, które powstały z myślą o poprawie kondycji włosów. Ich…

Chcąc poprawić kondycję włosów, wiele osób sięga po suplementy diety. Zależy im na szybkich efektach, dlatego niecierpliwią się, gdy nie zauważają wyraźnych rezultatów po kilku tygodniach kuracji. Często decydują się na samodzielnie zwiększenie dawki, chcąc przyspieszyć działanie. Nie jest to jednak rozsądne rozwiązanie…

VITAPIL® to tabletki, które powstały z myślą o poprawie kondycji włosów. Ich skład został starannie dopracowany, by zawarte w preparacie aktywne składniki działały na kilku płaszczyznach jednocześnie.

Regularna suplementacja to podstawa

Stosujesz preparaty poprawiające kondycję włosów, ale nie widzisz efektów? Chcesz zwiększać dawkę z nadzieją na osiągnięcie zadowalających rezultatów? Zanim zdecydujesz się na taki krok, odpowiedz sobie na pytanie: czy suplementacja jest regularna?

Wiele osób przyjmuje tabletki VITAPIL®, jednak zapomina o systematyczności. Zdarza się więc, że łykają jedną tabletkę co kilka dni – dokładnie wtedy, gdy sobie o tym przypomną. Następnie dziwią się i narzekają, że preparat nie działa lub przynosi znikome rezultaty.

Warto mieć świadomość, że kluczem do sukcesu jest przede wszystkim regularna suplementacja. Tylko wtedy aktywne składniki zawarte w tabletkach mają szansę w pełni zaprezentować swoje działanie.

Zwiększanie dawek nie jest wskazane

Jeśli tabletki VITAPIL® zażywasz regularnie, a wyraźnych efektów nie możesz się doczekać, nie zalecamy zwiększania dawki. Preparat został zarejestrowany do przyjmowania 1 tabletki dziennie. Chociaż nie oznacza to, że przyjmowanie wyższych dawek mogłoby zaszkodzić, analiza pod kątem zwiększania dawki nie została przez nas przeprowadzona.

Warto przy tym pamiętać, że niektóre aktywne substancje – przyjmowane w wyższych dawkach – nie potęgują swoich właściwości. Nie ma więc sensu przyjmować wyższych dawek także i z tego powodu. Tak jest w przypadku biotyny, której najwyższa bezpieczna ilość do spożycia na dobę wynosi 900 µg. Jest to witamina rozpuszczalna w wodzie, a zatem na szczęście przyjęcie znacznych ilości w jednej dawce skutkuje jedynie jej zwiększonym wydalaniem wraz z moczem, natomiast nie wpływa na zwiększenie korzystnego wpływu na włosy.

Na efekty trzeba poczekać

Dążąc do poprawy kondycji włosów, należy wykazać się dużą dozą cierpliwości. Rezultaty nie pojawiają się natychmiast, choć tabletki VITAPIL® działają od pierwszego dnia po rozpoczęciu kuracji. Oddziaływanie na cebulki włosowe odbywa się jednak stopniowo, dlatego rezultaty pojawiają się dopiero po pewnym czasie.

Zaleca się, by tabletki VITAPIL® stosować regularnie przez co najmniej 2 miesiące – z punktu widzenia fizjologii oraz cyklu wzrostu włosa jest to minimalny okres do zaobserwowania efektów działania preparatu. W sytuacji, gdy po pierwszym miesiącu kuracji, nie odnotowano wyraźnych rezultatów, koniecznością jest dalsze przyjmowanie tabletek – nie ma potrzeby podwajania dawki.

Inne artykuły w naszej bazie wiedzy

Niezbędne informacje, które warto wiedzieć o włosach

ZOBACZ WIĘCEJ PUBLIKACJI
Poznaj nasz Instagram

@vitapil_wlosy

Posty: 619, Obserwujących: 3237

Newsletter

Bądź z nami na bieżąco. Dowiedz się więcej o promocjach i wydarzeniach. Podaj swój adres e-mail, a całą resztą zajmiemy się my!

Administratorem danych osobowych jest Nutropharma sp. z o.o. z siedzibą w Lesznowoli. Twoje dane przetwarzamy, aby świadczyć usługę newsletter. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.

Kup teraz