Czy VITAPIL® tabletki może mi pomóc również na paznokcie?

Zarówno włosy, jak i paznokcie łączy główne białko budulcowe. Jest nim keratyna. To ona sprawia, że z biologicznego punktu widzenia, włosy i paznokcie są podobne w budowie. VITAPIL® zaś zawiera w sobie składniki aktywne, które są kluczowe między innymi w produkcji tego białka. Oznacza to, że kuracja z wykorzystaniem preparatu VITAPIL® może również przynieść korzystne efekty dla Twoich paznokci.

VITAPIL® to przede wszystkim preparat wzmacniający włosy

VITAPIL® jest produktem dedykowanym do stosowania na wzmocnienie włosów. Powstał, by zapewnić im zdrowy wygląd oraz zapobiec uszkodzeniom. Jego działanie polega również na zahamowaniu nadmiernego wypadania włosów oraz pobudzaniu wzrostu nowych – tak, byś mogła się cieszyć gęstą, lśniącą fryzurą.

W składzie VITAPIL® znajduje się aż 16 składników aktywnych. Najważniejsze spośród nich to biotyna, krzem oraz kwas pantotenowy. Ponadto jednak, w składzie znajdziesz cynk oraz żelazo. Ich obecność jest zaś kluczowa podczas produkcji keratyny, która – jak wspomnieliśmy – bierze udział w produkcji biotyny. A ona jest głównym składnikiem budulcowym zarówno dla włosów, jak i dla paznokci.

Cynk i żelazo mają korzystny wpływ na paznokcie

Dlatego właśnie, VITAPIL® może również korzystnie działać na kondycję paznokci. Regularne przyjmowanie tego suplementu przez dłuższy okres czasu sprawi, że możesz odczuć, że staną się one twardsze i zmniejszy się ich łamliwość oraz podatność na rozdwajanie.

Podkreślić warto, że podczas stosowania kuracji tabletkami VITAPIL® niewskazane jest doustne przyjmowanie innych suplementów, koncentrujących działanie na włosach oraz paznokciach. VITAPIL®zawiera wysokie dawki składników aktywnych, przez co podwójna suplementacja może doprowadzić do powstania ich nadmiaru w organizmie.

Jeśli chcesz dodatkowo wzmocnić swoje paznokcie podczas terapii z wykorzystaniem preparatu VITAPIL®, skorzystaj z preparatów odżywczych o działaniu zewnętrznym. Dodatkowo wspomogą one proces regeneracji płytki paznokci i zabezpieczą je przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Pamiętaj również, by dać paznokciom „odpocząć” choć raz na jakiś czas – jeśli regularnie wykonujesz manicure hybrydowy czy żelowy. Przerwy są wskazane, by płytka mogła się zregenerować.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01