Jakich witamin może brakować, jeśli mam skłonności do pojawiania się łupieżu?

28 lut, 2020

Wyszukaj frazę

Nadal panuje powszechne przekonanie, że łupież jest wyłącznie problemem kosmetycznym wynikającym z higienicznym zaniedbań. Tymczasem okazuje się, że winę za powstawanie sypiących się z głowy białych łusek mogą ponosić niedobory witamin i minerałów. Łupież to nic innego jak nadmierne złuszczanie naskórka głowy. Wywoływany jest przez bytujące na skórze głowy drożdżaki z rodziny Pityrosporum ovale, które…

Nadal panuje powszechne przekonanie, że łupież jest wyłącznie problemem kosmetycznym wynikającym z higienicznym zaniedbań. Tymczasem okazuje się, że winę za powstawanie sypiących się z głowy białych łusek mogą ponosić niedobory witamin i minerałów.

Łupież to nic innego jak nadmierne złuszczanie naskórka głowy. Wywoływany jest przez bytujące na skórze głowy drożdżaki z rodziny Pityrosporum ovale, które – jeśli znajdą odpowiednie dla siebie warunki – zaburzą prawidłowy przebieg procesu regeneracji naskórka.

Czynniki wpływające na powstawanie łupieżu

Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do powstawania łupieżu. Wśród najważniejszych należy wymienić:

Zdarza się, że łupież powstaje na włosach mytych zbyt rzadko – przetłuszczone kosmyki przyciągają brud i kurz, tworząc idealne środowisko dla rozwoju drożdżaków.

Łupież a niedobory witamin i minerałów

Niewłaściwa dieta, w której brakuje odpowiedniej ilości witamin i minerałów bardzo szybko wpływa negatywnie na kondycję włosów. W efekcie może dojść nie tylko do stopniowej utraty kosmyków, utraty blasku czy zwiększonej podatności na łamliwość. Niedobory ważnych składników odżywczych mogą prowadzić do powstawania nieestetycznego problemu.

Pojawienie się łupieżu może świadczyć o niedostatecznej ilości witamin z grupy B, które mają ogromny wpływ na kondycję włosów. Szczególnie istotne znaczenie ma witamina B6, która odpowiada za prawidłowy przebieg procesy odnawiania się naskórka.

Ponadto łupież może być związany z niedoborem wapnia, cynku, potasu, magnezu, fosforu, żelaza.

Nie tylko szampony przeciwłupieżowe…

Okazuje się więc, że leczenie łupieżu nie powinno polegać wyłącznie na stosowaniu szamponów przeciwłupieżowych. Chociaż ich rola polega na usunięciu drożdżaków, tak naprawdę walka z łupieżem powinna obejmować znacznie szerszy zakres.

Chcąc pokonać łupież skutecznie, należy wyeliminować wszystkie czynniki wpływające na nadmierne złuszczanie się naskórka. Trzeba zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry głowy, rezygnując ze stosowania podrażniających kosmetyków. Istotne znaczenie ma także zdrowa dieta oraz suplementowe wsparcie. Dlatego VITAPIL® tabletki zawiera kompleks składników odżywczych, które wspomagają regenerację mieszków włosowych, poprawiają ukrwienie skóry głowy i wygląd łodygi włosa, a ponadto uzupełniają niedobory witamin z grupy B oraz cynku.

Inne artykuły w naszej bazie wiedzy

Niezbędne informacje, które warto wiedzieć o włosach

ZOBACZ WIĘCEJ PUBLIKACJI
Poznaj nasz Instagram

@vitapil_wlosy

Posty: 619, Obserwujących: 3237

Newsletter

Bądź z nami na bieżąco. Dowiedz się więcej o promocjach i wydarzeniach. Podaj swój adres e-mail, a całą resztą zajmiemy się my!

Administratorem danych osobowych jest Nutropharma sp. z o.o. z siedzibą w Lesznowoli. Twoje dane przetwarzamy, aby świadczyć usługę newsletter. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.

Kup teraz