Kiedy mogę spodziewać się pierwszych efektów stosowania preparatu na włosy Vitapil?

VITAPIL® to terapia o działaniu ogólnoustrojowym, a nie miejscowym. Oznacza to, że każda tabletka dostarcza Twojemu organizmowi kompleksu niezbędnych do prawidłowego wzrostu włosów oraz paznokci składników, krok po kroku wspomagając ich regenerację. Efektów jednak nie zobaczysz po dniu czy tygodniu stosowania. Jest to związane m.in. z tym, że organizm musi się „dostroić” do zmian.

Jak wygląda cykl życia włosa?

Cykl życia włosa to 3 fazy. Pierwsza, trwająca najdłużej to faza anagenowa. Trwa najdłużej, bo nawet do 7 lat. W tym okresie cebulka włosa stale regeneruje się i wytwarza włókno włosa. Następnie przechodzimy do fazy katagenowej – trwającej kilka tygodni. To moment, w którym proces wzrostu powoli ustaje – tak, by włos przeszedł do fazy telogenowej. Ta trwa ok. 3 miesiące. Wtedy włos już nie rośnie, stanie się cieńszy, a następnie wypada – tak, by mogła się rozpocząć po raz kolejny faza anagenowa. W trakcie życia, czeka nas ok. 25 – 30 cyklów życia włosa.

To, jak intensywnie przebiegać będzie faza anagenowa oraz jak szybko na skórze głowy pojawiać się zaczną nowe mieszki włosowe zależy m.in. od obecności w organizmie odpowiednich składników – takich, jak choćby kwas foliowy i witamina B12, biotyna, kwas pantotenowy czy krzem. Wpływają one na przyspieszenie podziałów komórkowych, także cebulek włosów, a co za tym idzie – hamują wypadanie włosów i przyspieszają ich wzrost. Ponadto, wzmacniają każdy nowy centymetr powstających włosów.

I właśnie dlatego, na efekty stosowania tabletek VITAPIL® trzeba poczekać.

Pierwsze efekty działania preparatu na włosy zobaczysz mniej więcej po 2 miesiącach

Po takim czasie regularnego stosowania należy oczekiwać pierwszych efektów działania, czyli zahamowania wypadania włosów oraz pojawienie się nowych włosów tzw. „baby hair”. Potwierdzają to doświadczenia kobiet, które prowadziły terapię z wykorzystaniem tabletek VITAPIL® .

W badaniach które przeprowadziliśmy na osobach, które testowały produkt,  uzyskaliśmy informacje, że pierwsze efekty kuracji pojawiły się już po tygodniu od rozpoczęcia stosowania (7,7% badanych), po dwóch tygodniach u 42,5%, po miesiącu u 41,3% osób, natomiast po dwóch miesiącach u 2,4% badanych kobiet.

Pamiętaj, że by wzmocnić efekt, kurację warto prowadzić dłużej – tak, by mieć pewność, że włosy będą wzrastać zdrowe. Z czasem, nie tylko może być ich więcej, ale przede wszystkim – będą grubsze, bardziej lśniące i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01