Jak dbać o włosy?

To jak myjesz włosy oraz jakich produktów używasz, ma ogromne znaczenie w utrzymaniu zdrowych, lśniących i mocnych włosów. Zapoznaj się z prostymi wskazówkami od dermatologów, aby nauczyć się jak dbać o włosy aby były zdrowe i lśniące.

Włosy przetłuszczające się i suche – mycie

Tłuste włosy powinny być myte częściej. To, jak często myjesz włosy powinny uzależnione od ilości sebum, które produkują gruczoły łojowe. Jeśli skóra głowy jest tłusta, to włosy powinny być myte codziennie szamponami leczniczymi, aby wyhamowywać możliwość rozwoju szkodliwych bakterii. Dodatkowo duża warstwa sebum powoduje zaczopowywanie mieszków, co utrudnia wzrost nowych włosów i jest przyczyną nadmiernego wypadania włosów, dlatego przy problemach z tłustą skórą głowy, warto jest myć ją częściej.

Jeśli skóra głowy jest sucha lub włosy są po zabiegach fryzjerskich (koloryzacja, trwała, rozjaśnianie) mycie głowy powinno odbywać się z mniejszą częstotliwością np. co 2-3 dni, aby jej dodatkowo nie przesuszać i nie podrażniać mocnymi szamponami.

Skoncentruj się na umyciu skóry głowy. Podczas mycia włosów, przede wszystkim należy skupić się na oczyszczeniu skóry głowy, a nie szorowaniu całej długości włosów.

Pielęgnacja włosów po umyciu

Zawsze używaj odżywki po umyciu włosów szamponem, chyba że używasz szamponu „2 w 1”, który oczyszcza i odżywia włosy. Używanie odpowiednio dopasowanej odżywki oraz olejku, może znacznie poprawić wygląd włosów zniszczonych poprzez zwiększenie połysku, zmniejsza elektryzowania się włosów, wzmocnienie uelastycznienia włosów, a także ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Odżywkę oraz olejki nakładaj tylko na końce włosów. Odżywki mogą obciążać włosy oraz natłuszczać je, więc należy pamiętać, aby nakładać je na końce włosów, a nie na skórę głowy. Odżywki nałożone na skórę mogą przyczyniać się do szybszego przetłuszczania się włosów.

Pielęgnacja włosów – wybór szamponu i odzywki do włosów

Wybierz szampon oraz odżywkę dopasowaną do Twojego typu włosów. Na przykład, jeśli farbujesz włosy, użyj szamponu przeznaczonego dla włosów farbowanych. Jeśli Twoje włosy są zniszczone lub poddane zabiegom chemicznym, rozważ zakup produktu „2 w 1”. Jeśli możesz wybierz się do fryzjera i poproś o specjalną kurację odżywczą dla Twoich włosów. Fryzjer dopasuje odpowiednią do Twoich potrzeb.

Chroń włosy podczas pływania. Chroń włosy przed szkodliwym działaniem chloru poprzez nawilżanie i odżywianie włosów. Staraj się zakładać czepek pływacki. Po skorzystaniu z basenu, koniecznie użyj odżywki nawilżającej włosy.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01