3 domowe zabiegi na włosy – poznaj przepisy

Twoje włosy zasługują na profesjonalną pielęgnację. Jeśli poświęcisz im kilka chwil każdego dnia, odwdzięczą się atrakcyjnym wyglądem – będą zdrowe, mocne i lśniące. Wcale jednak nie musisz korzystać z profesjonalnych kuracji fryzjerskich. Domowe zabiegi na włosy także przyniosą zaskakujące efekty. Poznaj kilka sprawdzonych przepisów.

Domowe zabiegi na włosy to bardzo dobry sposób na poprawę kondycji kosmyków. Szeroki wybór kuracji pozwala dostosować ją do aktualnych potrzeb włosów.


1. Maseczka odżywczo-nawilżająca

Jeżeli Twoje kosmyki są suche, łamią się i wypadają, wszelkiego typu maseczki odżywcze i nawilżające to niezbędne zabiegi na włosy.
Jedno dojrzałe awokado (obrane i bez pestki) rozgnieć widelcem. Tak powstałą papkę nałóż na włosy równomiernie. Owiń głowę folią spożywczą i okręć ręcznikiem. Po 40-50 minutach zmyj maseczkę i dokładnie wyczyść kosmyki delikatnym szamponem.
Regularnie wykonywana maseczka (najlepiej raz w tygodniu) sprawi, że włosy staną się lepiej odżywione. Będą miękkie, nawilżone i przyjemne w dotyku. Przestaną też łamać się i wypadać.


 2. Maseczka wzmacniająca

Jeżeli Twoje kosmyki mają tendencję do wypadania, ponieważ są słabe, czas na ich wzmocnienie. Pomoże w tym zabieg na włosy z wykorzystaniem drożdży piekarniczych.
Do pół kostki drożdży, dodaj 2 łyżki mleka i podgrzej (na wolnym ogniu) – tak, by powstała gęsta papka. Nałóż ją na suche i nieumyte włosy. Delikatnie wmasuj również w skórę głowy – ze szczególnym uwzględnieniem skalpu. Owiń głowę folią spożywczą, a następnie ręcznikiem. Maseczkę zmyj po 30 minutach.
Tego rodzaju zabiegi na włosy wyraźnie wzmacniają kondycję włosów oraz przyspieszają porost nowych kosmyków. Dlatego stanowią bardzo dobre uzupełnienie specjalistycznych preparatów, takich jak np. VITAPIL® Profesjonalny Lotion. Zapobiega on wypadaniu włosów, a jednocześnie pobudza cebulki do produkcji nowych kosmyków – mocnych i zdrowych. To zasługa odpowiedniej kompozycji składników – z Kompleksem 2-HGS® na czele.


3. Maseczka regenerująca

Jeśli włosy są mocno zniszczone, wymagają natychmiastowej regeneracji. Jako uzupełnienie kuracji specjalistycznymi preparatami, warto zastosować odpowiednią maseczkę. Dobre efekty przynosi zabieg z wykorzystaniem jajek i olejku rycynowego.
Wymieszaj 2 żółtka, 1 buteleczkę olejku rycynowego i sok wyciśnięty z połówki cytryny. Tak przygotowany preparat równomiernie nałóż na włosy, a następnie przykryj głowę folią spożywczą. Owiń ją ręcznikiem. Po 40-60 minutach zmyj maseczkę i dokładnie umyj włosy łagodnym szamponem.
To zaledwie kilka pomysłów na domowe kuracje poprawiające kondycję kosmyków. Ważne jest, by takie zabiegi przeprowadzać regularnie – tylko wtedy przyniosą oczekiwane efekty. Należy przy tym pamiętać o odpowiedniej diecie oraz właściwej pielęgnacji – czynnikach, które mają znaczący wpływ na włosy.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01