Które witaminy na włosy mogą przyspieszyć ich wzrost?

Wzrost włosów warunkowany jest wieloma czynnikami. Jednym z nich jest odpowiednia dieta bogata w składniki odżywcze. Jeśli zamierzasz zapuścić włosy lub chcesz przeciwdziałać wypadaniu kosmyków, poznaj witaminy, których nie może zabraknąć w twoim codziennym menu.

Witaminy to substancje, które spełniają w organizmie wiele ważnych ról. Ich optymalny poziom zapewnia prawidłowe funkcjonowanie ustroju, a także wspiera jego rozwój – tak, by przebiegał bez zakłóceń. Ponadto okazuje się, iż witaminy na włosy też oddziałują – odgrywają kluczową rolę w procesach prawidłowego wzrostu kosmyków.

Konieczna biotyna

Biotyna (witamina H) to jeden z kluczowych składników odżywczych wpływających na kondycję włosów. Odpowiadając za utrzymanie metabolizmu energetycznego w obrębie mieszków włosowych, przyspiesza tempo wzrostu włosów. Jednocześnie przeciwdziała nadmiernemu wypadaniu kosmyków.

Sporą ilość biotyny znajdziesz w pomidorach, orzechach czy marchwi. Pamiętaj przy tym, że nie ma sensu łykać jednoskładnikowych suplementów diety zawierających wysoką dawkę tej witaminy – nie zauważono bowiem zależności między wysoką dawką biotyny a znacznym przyspieszeniem wzrostu włosów.

Ważny kwas pantotenowy

Kwas pantotenowy (witamina B5) odpowiada za prawidłowy metabolizm energetyczny związany z mieszkami włosowymi. Optymalny jego poziom pozwala włosom rosnąć zgodnie z cyklem, nie dopuszczając do przedwczesnego wypadania.

Źródłem witaminy B5 jest m.in. mięso, jajka. Znajdziesz ją również w wielu innych produktach pochodzenia zwierzęcego.

Potrzebna niacyna

Niacyna, znana również jako witamina PP, jest ważna z punktu widzenia kondycji włosów. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie skóry głowy oraz ułatwia transport cennych składników odżywczych do cebulki.

Sporą ilość tej witaminy na włosy znajdziesz m.in. w takich produktach spożywczych jak: orzeszki ziemne, drożdże piwne, otręby pszenne.

Jeżeli postawisz na zróżnicowany sposób odżywiania, wszystkie witaminy przyspieszające wzrost włosów dostarczysz wraz z posiłkami. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wspomóc się suplementacją – ale tylko wieloskładnikowymi preparatami, które działają na kilku płaszczyznach jednocześnie.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01