VITAPIL® mama

60 tabletek

Pierwszy preparat, którego składniki zapewniają kompleksowe wsparcie zdrowia skóry głowy oraz włosów u mam karmiących piersią.

Suplement diety VITAPIL® mama został opracowany przez ekspertów z myślą o kobietach po porodzie, w okresie laktacji. Zalecany jest w celu uzupełnienia diety w substancje odżywcze oraz naturalną krzemionkę z bambusa.

Kompozycja składników preparatu zapewnia kompleksowe wsparcie zdrowia skóry głowy oraz włosów. Działa od wewnątrz – nie tylko na łodygę włosa, ale przede wszystkim na cebulkę i gruczoły łojowe skóry głowy. Sprawia, że włosy stają się mocne, elastyczne i bardziej lśniące.*

*Szczegóły na www.vitapil.pl w zakładce: Wyniki Badań Konsumenckich z udziałem 296 użytkowniczek VITAPIL®mama.

Składniki preparatu działają od wewnątrz – nie tylko na łodygę włosa, ale przede wszystkim na cebulkę i gruczoły łojowe. Sprawiają, że włosy stają się mocne, elastyczne i bardziej lśniące.*

Odpowiednio dobrane substancje aktywne

M.in. biotyna, selen i cynk – pomagają zachować zdrowe włosy. Miedź pozytywnie wpływa na utrzymanie prawidłowej pigmentacji włosów. Cynk sprzyja właściwej syntezie białek włosa. Witamina B12, foliany oraz cynk – biorą udział w procesie podziału komórek, w tym cebulki włosa. Witamina A, cynk, jod oraz niacyna – pomagają zachować zdrową skórę głowy. Miedź i cynk – wspomagają ochronę komórek przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i stresem oksydacyjnym, który powstaje podczas m.in. ekspozycji na słońce, mróz, farbowanie lub suszenie włosów. Krzem jest składnikiem strukturalnym włosów. Prawidłowa struktura włosów powoduje, że stają się one mocne i odporne na czynniki mechaniczne.

VITAPIL® mama został wzbogacony w kompleks AMINQ2® – aminokwasy zawierające siarkę tj. L-metionina i L-cysteina. L-cysteina występuje w keratynie i jest głównym białkowym składnikiem włosów. Witamina B6 pomaga w prawidłowej syntezie tego aminokwasu.


Wskazania i działanie

VITAPIL® mama może być stosowany wspomagająco jako uzupełnienie diety w witaminy i składniki mineralne u kobiet w okresie laktacji, szczególnie w celu zachowania prawidłowej kondycji włosów. Uzupełnienie diety w składniki preparatu wspiera zdrowie włosów w przypadku:

Wypadanie włosów*
Wypadanie włosów*
Osłabienie kondycji
włosów*
Osłabienie kondycji włosów*
Powolny wzrost włosów*
Powolny wzrost włosów*
Osłabiona kondycja skóry głowy*
Osłabiona kondycja skóry głowy*

Kompozycja składników

Nie jest żadną tajemnicą, że poszczególne witaminy i minerały mają wpływ na kondycję włosów. Istotne jest jednak wiedzieć, o jakich ilościach danych składników mówimy i w jakiej ilości najbezpieczniej dostarczać je organizmowi – szczególnie, kiedy o poprawie urody i kondycji włosów myśli mama karmiąca piersią.

VITAPIL® mama zawiera 17 składników odżywczych. Pomaga zachować zdrowe włosy i skórę głowy*

Wyjątkowość krzemionki bambusa

Składnikiem dominującym w preparacie VITAPIL® mama jest krzem pochodzący z młodych pędów bambusa. Jest on bezpieczny dla kobiet karmiących, ze względu na to, że jego stężenie w pokarmie kobiecym jest niezależne od diety matki. W mleku ludzkim występuje na stałym poziomie 0,05 mg/l – dla porównania w mieszankach mlecznych znajduje się w ilości ok. 0,3mg/l, a w mleku krowim jego ilość to 1,5-2,4 mg/l. Krzem, wraz z choliną – również zawartą w preparacie, wpływa na skład włosa, jego grubość, wytrzymałość i elastyczność. 

Bambus, to roślina, która charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością, elastycznością i umiejętnością regeneracji. Młode pędy bambusa są najbogatszym w naturze źródłem krzemu, są twarde jak skała i odporne jak stal. Zawierają aż 75% krzemionki, która jest substancją występującą we włosach.

Kompozycja składników

WITAMINA B6

Jak działa na włosy? Witamina B6 bierze udział w syntezie wielu enzymów. Odpowiada za prawidłową gospodarkę hormonów, których poziomy mogą być zmienione podczas okresu połogu. Jednocześnie pirydoksyna odpowiada za rozkład białek spożywanych z dietą do niezbędnych aminokwasów, które mogą być użyte do m.in. budowy helisy keratyny stanowiącej budulec włosa.

WITAMINA B12

Jak działa na włosy? Witamina B12 jest niezbędna do prawidłowych podziałów komórek organizmu, w tym tych, które tworzą cebulki włosa – keratynocytów. Witamina ta ma bardzo istotne znaczenie w produkcji czerwonych krwinek, które aktywnie transportują składniki odżywcze m.in. do cebulek włosa. Brak witaminy B12 w diecie może powodować odbarwienie włosów, a także ich wypadanie. Preparat VITAPIL® mama uzupełnia dietę w  witaminy B6 i B12, które są niezbędne w procesach krwiotwórczych.

KWAS FOLIOWY

Jak działa na włosy? Kwas foliowy jest w naszym organizmie szczególnie ważny dla szybko dzielących się komórek, takich jak keratynocyty i komórki skóry. Wspomagając procesy podziału komórek, zapewnia właściwą wymianę starych na nowe. Kwas foliowy wspomaga też wchłanianie żelaza, co ma wpływ na poprawę poziomu żelaza u kobiet karmiących piersią. Zbyt mała ilość tego pierwiastka w diecie może wpływać niekorzystnie na wygląd włosów i paznokci.

SELEN

Jak działa na włosy? Jest naturalnym przeciwutleniaczem, wspomaga aktywne usuwanie wolnych rodników z organizmu. Selen dba o zdrowe włosy jak również paznokcie, a dodatkowo wspomaga pracę tarczycy. Jest obok jodu pierwiastkiem niezwykle istotnym dla pracy tego małego narządu. Właściwa praca tarczycy również ma związek ze zdrowiem włosów. Niestety w Polsce jest mała zawartość tego pierwiastka w glebie, jak i zbożach, warzywach i owocach.

WITAMINA B2

Jak działa na włosy? Ryboflawina wspomaga metabolizm energetyczny komórek, co ma niezwykle ważne znaczenie w przypadku dzielących się szybko keratynocytów. Zbyt mała ilość tej witaminy w diecie może doprowadzić do zahamowania wzrostu włosów oraz ich wypadania. Ryboflawina również jest ważna dla zachowania zdrowej skóry oraz przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu żelaza w organizmie.

WITAMINA B1

Jak działa na włosy? Tiamina przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, co ma szczególne znaczenie w przypadku komórek znajdujących się na opuszce cebulki włosa, które należą do jednych z najszybciej dzielących się. Wspomaga też wytwarzanie aminokwasów, które są głównym budulcem łodygi włosa. To ważne, gdyż ok. 80% mieszków włosów jest w fazie wzrostu.

BIOTYNA

Jak działa na włosy? Biotyna kumuluje cząstki biodostępnej siarki i docierając z krwią do mieszka włosa, usprawnia wbudowywanie ich w strukturę łodygi, co poprawia elastyczność i sprężystość włosa. Biotyna ma także wpływ na metabolizm energetyczny komórek skóry, korzystnie wpływając na jej zdrowie oraz aktywność mieszka włosowego. Dostarczanie biotyny wspomaga zdrowie skóry głowy poprzez normalizację tłuszczowej przemiany materii i zapobiega nadmiernej produkcji sebum przez gruczoły łojowe. Dzięki temu możemy rzadziej myć włosy.

KWAS PANTOTENOWY

Jak działa na włosy? Odgrywa kluczową rolę w procesie podziałów komórkowych oraz odpowiada za dostarczenie energii, która jest niezbędna do szybszego wzrostu włosów. Jednocześnie odpowiada za przyswajanie wody przez keratynę włosa, dzięki czemu stają się one bardziej sprężyste. Kwas pantotenowy jest także niezbędny w regulacji gospodarki hormonów steroidowych, co ma wpływ na wywarzanie sebum przez gruczoły łojowe obecne na skórze głowy. Ma za zadanie m.in. natłuszczanie łodygi włosa i skóry głowy, ochronę przed przesuszeniem i odparowywaniem wody oraz promieniowaniem UV.

NIACYNA

Jak działa na włosy? Jest odpowiedzialna za wspomaganie głównych przemian metabolicznych w komórce, przez co wpływa na tempo wzrostu włosa. Przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania skóry głowy poprzez wspomaganie aktywnego transportu składników odżywczych do cebulki włosa, co znacząco poprawia wygląd włosów.

JOD

Jak działa na włosy? Jod wspomaga głównie produkcję hormonów tarczycy (tyroksyna, trijodotyronina), które regulują działanie całego organizmu. Zapotrzebowanie na jod podczas karmienia piersią wzrasta do około 290 μg dziennie. Zbyt mało jodu w diecie wpływa niekorzystnie na wygląd skóry, w tym skóry głowy, która staje się sucha i szorstka.

CYNK

Jak działa na włosy? Wpływa na tempo i jakość komórek dzielących się w macierzy cebulki włosa. Cynk odpowiada także za prawidłowe nawilżenie skóry głowy poprzez regulację metabolizmu kwasów tłuszczowych w obrębie skóry głowy. Dzięki temu reguluje wytwarzanie sebum, a włosy stają się lśniące i gładkie. Pierwiastek ten odpowiada także za właściwe wykorzystanie witaminy A (retinolu), która działa na wytwarzanie keratyny i pigmentację łodygi włosa. Cynk jest niezbędny do syntezy białek w tym najważniejszego składnika budulcowego włosów jakim jest keratyna.

MIEDŹ

Jak działa na włosy? Od ilości miedzi zależy struktura łodygi włosa, co wpływa na ich elastyczność, sprężystość i prawidłową pigmentację włosów. Odpowiednia zawartość pigmentu jest odpowiedzialna za kolor włosów. Znaczne niedobry miedzi mogą powodować nawet utratę pigmentu z włosa oraz nadmierne rozdwajanie się końcówek.

WITAMINA A W FORMIE BETA-KAROTENU

Jak działa na włosy? Witamina A odgrywa rolę w specjalizowaniu się komórek, co jest istotne szczególnie w komórkach szybko dzielących się jak np. mieszek włosowy czy łodyga włosa. Witamina A jest ważna dla zdrowia skóry. Zaburzenia w gospodarce witaminy A prowadzą do nieprawidłowości w złuszczaniu oraz nawilżeniu naskórka. Witamina A odpowiada za skład chemiczny sebum wytwarzanego przez gruczoły łojowe skóry głowy. Dieta ograniczająca spożycie tłuszczy, produktów zwierzęcych, może wpływać na występowanie łamliwości włosów, paznokci oraz suchej skóry.

KRZEMIONKA

Jak działa na włosy? Krzem jest pierwiastkiem niezmiernie ważnym dla naszego organizmu, przez wiele osób niedocenianym, a to prawdziwy dar dla urody. Źródłem krzemionki w VITAPIL® mama jest BAMBUS. Jest to jeden z najcenniejszych skarbów, który podarowała nam natura. Rośnie dziko, w krajach tropikalnych i subtropikalnych tj. Chiny, Japonia, Birma, Indie, Malezja. Ta egzotyczna roślina słynie z niezwykle szybkiego wzrostu – osiąga wysokość 45 metrów, a średnica dochodzi do 35 cm. Bambus cechuje się niezwykłą wytrzymałością, elastycznością i umiejętnością regeneracji. Pędy bambusowe są twarde jak skała i odporne jak stal. Młode pędy bambusa są najbogatszym w naturze źródłem krzemu, gdyż zawierają aż 75% krzemionki (dla porównania skrzyp zaledwie 10-15%). Substancja ta jest również składnikiem włosów. Łatwo przeliczyć, że ilość związków krzemu w bambusie jest 5 razy większa, niż w popularnych, dostępnych na rynku produktach ze skrzypem.

WITAMINA C

Jak działa na włosy? Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, chroni komórki przed działaniem wolnych rodników. Jednak, jeśli chodzi o wspomaganie zdrowia włosów i skóry głowy, główną jej funkcją jest wspomaganie produkcji włókien podporowych składających się z kolagenu. Kolagen wchodzi w skład włókien podporowych skóry właściwej i ma za zadanie utrzymanie sprężystości tkanek. Dodatkowo keratynocyty, komórki budulcowe łodygi włosa, mają duże zapotrzebowanie na witaminę C, która zapewnia właściwą strukturę białek łodygi włosa. Zbyt mała ilość tej witaminy w diecie może objawiać się rozdwajaniem końcówek włosów i ich łamliwością.

ŻELAZO

Jak działa na włosy? Żelazo jest głównym składnikiem hemoglobiny, białka zawartego w czerwonych krwinkach, którego główną funkcją jest dostarczenie tlenu do komórek organizmu. Dlatego też, zbyt mało żelaza w diecie skutkuje zaburzeniem oddychania komórkowego, co może negatywnie wpływać na podział komórek w cebulce włosa. Wzrastanie włosa może być zahamowane w wyniku niedoborów pokarmowych żelaza. Włosy mogą stać się łamliwe, szorstkie i zacząć wypadać.

AMINOKWASY: METIONINA I CYSTEINA – KOMPLEKS aminQ2

Jak działają na włosy? Oba aminokwasy w swoim łańcuchu zawierają biodostępną siarkę, która wzmacnia strukturę łodygi, co daje większą wytrzymałość i sprężystość włosów. Jednocześnie same aminokwasy wchodzą w strukturę keratyny. Metionina to aminokwas niezbędny, co oznacza, że organizm nie jest w stanie sam go produkować i należy dostarczać go z dietą. Natomiast cysteina to aminokwas względnie niezbędny, ponieważ może być wytwarzana z metioniny.BEZPIECZEŃSTWO

Zawartość składników preparatu VITAPIL® mama porównano do zapotrzebowania ich podczas laktacji oraz do maksymalnych bezpiecznych dawek dla kobiet karmiących piersią. Dane przedstawiono w tabeli.


Tabela 1. Porównanie zawartości składników w preparacie VITAPIL® mama do dobowego zapotrzebowania w laktacji oraz do bezpiecznych maksymalnych dawek dla kobiet w ciąży.


SKŁADNIK ODŻYWCZY 

NORMALNE STĘŻENIE W MLEKU MATKI 

WPŁYW DODATKOWEJ PODAŻY NA ZAWARTOŚĆ W MLEKU 

WPŁYW NA ZDROWIE DZIECKA 
Witamina A, µg odpowiednik retinolu/L 500wzrost 

pomaga w utrzymaniu

prawidłowego widzenia

Tiamina (witamina B1), mg/L 0,21wzrost 

pomaga w prawidłowym

funkcjonowaniu układu

nerwowego

Ryboflawina (witamina B2), mg/L 0,35 wzrost 

pomaga w prawidłowym

funkcjonowaniu układu

nerwowego 

Witamina B6 mg/L 0,93  wzrost 

pomaga w prawidłowym

funkcjonowaniu układu

nerwowego 

Kwas foliowy µg/L 85 brakBrak wpływu 
Witamina B12 µg/L 0,97 wzrost 

pomaga w prawidłowym

funkcjonowaniu układu

nerwowego 

Witamina C mg/L 40 Niewielki wzrost Brak wpływu 
Żelazo  mg/L 0,3 brakBrak wpływu 
Cynk mg/L 1,2 brakBrak wpływu 
Miedź mg/L 0,25 brakBrak wpływu 
Jod µg/L 110 wzrost 

pomaga w prawidłowym

funkcjonowaniu tarczycy 

Selen µg/L 20wzrost 

pomaga w prawidłowym

funkcjonowaniu tarczycy 


Składniki aktywne (1 tabletka zawiera):

 • L-cysteina 70 mg
 • L-metionina 70 mg
 • Witamina C (kwas L-askorbinowy) 40 mg (50%)*
 • Sproszkowane pędy bambusa (75% krzemionki) – 20 mg, w tym krzem 7 mg
 • Żelazo (fumaran żelaza (II)) 14 mg (100%)*
 • Cynk (cytrynian cynku) 10 mg (100%)*
 • Niacyna (amid kwasu nikotynowego) 8 mg (50%)*
 • Kwas pantotenowy (D-pantotenian wapnia) 3 mg (50%)*
 • Witamina B2 (ryboflawina) 0,7 mg (50%)*
 • Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny) 0,7 mg (50%)*
 • Witamina B1 (monoazotan tiaminy) 0,6 mg (55%)*
 • Miedź (glukonian miedzi(II)) 0,5 mg (50%)*
 • Witamina A (beta-karoten) 200 µg (25%)*
 • Kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy) 200 µg (100%)*
 • Jod (jodek potasu) 75 µg (50%)*
 • Selen (selenian (IV) sodu) 30 µg (55%)*
 • Biotyna (D-biotyna) 25 µg (50%)*
 • Witamina B12 (cyjanokobalamina) 1,4 µg (56%)*


* % referencyjnych wartości spożycia


Informacje o produkcie
1 tabletka dziennie w trakcie posiłku (porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia). Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Korzystnie działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia.
Sposób użycia:
1 tabletka dziennie w trakcie posiłku (porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia). Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Korzystnie działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia.

Dostępne opakowanie:

VITAPIL® mama 60 tabletek – na 2 miesiące stosowania


Warunki przechowywania:

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci.


Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.


Ważna informacja:

Ze względu na obecność substancji naturalnych możliwa jest zmiana koloru otoczki na różowo-pomarańczowy. Nie ma ona wpływu na bezpieczeństwo preparatu, co zostało potwierdzone badaniem mikrobiologicznym.


Produkt odpowiedni dla wegetarian
Produkt odpowiedni dla wegetarian
Produkt nie zawiera glutenu
Produkt nie zawiera glutenu
Produkt bezpieczny dla kobiet
karmiących piersią
Produkt bezpieczny dla kobiet karmiących piersią

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01