VITAPIL® mama

60 kapsułek

Pierwszy preparat, którego składniki zapewniają kompleksowe wsparcie zdrowia skóry głowy oraz włosów u mam karmiących piersią.

Suplement diety VITAPIL® mama został opracowany przez ekspertów z myślą o kobietach po porodzie, w okresie laktacji. Zalecany jest w celu uzupełnienia diety w substancje odżywcze oraz naturalną krzemionkę z bambusa.

Kompozycja składników preparatu zapewnia kompleksowe wsparcie zdrowia skóry głowy oraz włosów. Działa od wewnątrz – nie tylko na łodygę włosa, ale przede wszystkim na cebulkę i gruczoły łojowe skóry głowy. Sprawia, że włosy stają się mocne, elastyczne i bardziej lśniące.*


Zobacz ulotkę - Vitapil mama


*Szczegóły na www.vitapil.pl w zakładce: Wyniki Badań Konsumenckich z udziałem 296 użytkowniczek VITAPIL®mama.

Składniki preparatu działają od wewnątrz – nie tylko na łodygę włosa, ale przede wszystkim na cebulkę i gruczoły łojowe. Sprawiają, że włosy stają się mocne, elastyczne i bardziej lśniące.*

Odpowiednio dobrane substancje aktywne

M.in. biotyna, selen i cynk – pomagają zachować zdrowe włosy. Miedź pozytywnie wpływa na utrzymanie prawidłowej pigmentacji włosów. Cynk sprzyja właściwej syntezie białek włosa. Witamina B12, foliany oraz cynk – biorą udział w procesie podziału komórek, w tym cebulki włosa. Cynk, jod oraz niacyna – pomagają zachować zdrową skórę głowy. Miedź i cynk – wspomagają ochronę komórek przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i stresem oksydacyjnym, który powstaje podczas m.in. ekspozycji na słońce, mróz, farbowanie lub suszenie włosów. 

VITAPIL® mama został wzbogacony w kompleks AMINQ3® – połączenie aminokwasów siarkowych: L-cysteiny i L-metioniny, z których zbudowana jest łodyga włosa oraz L-lizyny odpowiedzialnej za kształt i objętość włosów3. Witamina B6 pomaga w prawidłowej syntezie tego L-cysteiny.

Krzem jest składnikiem strukturalnym włosów. Prawidłowa struktura włosów powoduje, że stają się one mocne i odporne na czynniki mechaniczne. Bambus to roślina, która słynie z szybkiego wzrostu i bogactwa składników odżywczych. Jest naturalnym źródłem krzemionki. Z tego względu bambus jest uznanym składnikiem skutecznych preparatów na włosy.


1 kapsułka dziennie w trakcie posiłku (porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia). Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Korzystnie działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia.
Wskazania i działanie

VITAPIL® mama może być stosowany wspomagająco jako uzupełnienie diety w witaminy i składniki mineralne u kobiet w okresie laktacji, szczególnie w celu zachowania prawidłowej kondycji włosów. Uzupełnienie diety w składniki preparatu wspiera zdrowie włosów w przypadku:

Wypadanie włosów*
Wypadanie włosów*
Osłabienie kondycji
włosów*
Osłabienie kondycji włosów*
Powolny wzrost włosów*
Powolny wzrost włosów*
Osłabiona kondycja skóry głowy*
Osłabiona kondycja skóry głowy*

Kompozycja składników

Nie jest żadną tajemnicą, że poszczególne witaminy i minerały mają wpływ na kondycję włosów. Istotne jest jednak wiedzieć, o jakich ilościach danych składników mówimy i w jakiej ilości najbezpieczniej dostarczać je organizmowi – szczególnie, kiedy o poprawie urody i kondycji włosów myśli mama karmiąca piersią.

VITAPIL® mama zawiera 18 składników odżywczych. Pomaga zachować zdrowe włosy i skórę głowy*

Wyjątkowość krzemionki bambusa

Składnikiem dominującym w preparacie VITAPIL® mama jest krzem pochodzący z młodych pędów bambusa. Jest on bezpieczny dla kobiet karmiących, ze względu na to, że jego stężenie w pokarmie kobiecym jest niezależne od diety matki. W mleku ludzkim występuje na stałym poziomie 0,05 mg/l – dla porównania w mieszankach mlecznych znajduje się w ilości ok. 0,3mg/l, a w mleku krowim jego ilość to 1,5-2,4 mg/l. Krzem, wraz z choliną – również zawartą w preparacie, wpływa na skład włosa, jego grubość, wytrzymałość i elastyczność. 

Bambus, to roślina, która charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością, elastycznością i umiejętnością regeneracji. Młode pędy bambusa są najbogatszym w naturze źródłem krzemu, są twarde jak skała i odporne jak stal. Zawierają aż 75% krzemionki, która jest substancją występującą we włosach.

Kompozycja składników

WITAMINA B6

Jak działa na włosy? Witamina B6 bierze udział w syntezie wielu enzymów. Odpowiada za prawidłową gospodarkę hormonów, których poziomy mogą być zmienione podczas okresu połogu. Jednocześnie pirydoksyna odpowiada za rozkład białek spożywanych z dietą do niezbędnych aminokwasów, które mogą być użyte do m.in. budowy helisy keratyny stanowiącej budulec włosa.

WITAMINA B12

Jak działa na włosy? Witamina B12 jest niezbędna do prawidłowych podziałów komórek organizmu, w tym tych, które tworzą cebulki włosa – keratynocytów. Witamina ta ma bardzo istotne znaczenie w produkcji czerwonych krwinek, które aktywnie transportują składniki odżywcze m.in. do cebulek włosa. Brak witaminy B12 w diecie może powodować odbarwienie włosów(4), a także ich wypadanie. Preparat Vitapil® mama uzupełnia dietę w witaminy B6 i B12, które są niezbędne w procesach krwiotwórczych.

KWAS FOLIOWY

Jak działa na włosy? Kwas foliowy jest w naszym organizmie szczególnie ważny dla szybko dzielących się komórek, takich jak keratynocyty i komórki skóry. Wspomagając procesy podziału komórek, zapewnia właściwą wymianę starych na nowe.

SELEN

Jak działa na włosy? Jest naturalnym przeciwutleniaczem, wspomaga aktywne usuwanie wolnych rodników z organizmu. Selen dba o zdrowe włosy jak również paznokcie, a dodatkowo wspomaga pracę tarczycy. Jest obok jodu pierwiastkiem niezwykle istotnym dla pracy tego małego narządu. Właściwa praca tarczycy również ma związek ze zdrowiem włosów. Niestety w Polsce jest mała zawartość tego pierwiastka w glebie, jak i zbożach, warzywach i owocach.

WITAMINA B2

Jak działa na włosy? Jest naturalnym przeciwutleniaczem, wspomaga aktywne usuwanie wolnych rodników z organizmu. Selen dba o zdrowe włosy jak również paznokcie, a dodatkowo wspomaga pracę tarczycy. Jest, obok jodu, pierwiastkiem niezwykle istotnym dla pracy tego małego narządu. Niestety w Polsce jest mała zawartość tego składnika zarówno w glebie, jak i w zbożach, warzywach i owocach.

WITAMINA B1

Jak działa na włosy? Tiamina przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, co ma szczególne znaczenie w przypadku komórek znajdujących się na opuszce cebulki włosa, które należą do jednych z najszybciej dzielących się.

BIOTYNA

Jak działa na włosy? Biotyna ma wpływ na metabolizm energetyczny komórek skóry, korzystnie wpływając na jej zdrowie oraz aktywność mieszka włosowego. Dostarczanie biotyny wspomaga zdrowie skóry głowy poprzez normalizację tłuszczowej przemiany materii. Dzięki temu możemy rzadziej myć włosy.

KWAS PANTOTENOWY

Jak działa na włosy? Odgrywa kluczową rolę w procesie podziałów komórkowych oraz odpowiada za dostarczenie energii, która jest niezbędna do szybszego wzrostu włosów. Kwas pantotenowy jest także niezbędny w regulacji gospodarki hormonów steroidowych, co ma wpływ na wywarzanie sebum przez gruczoły łojowe obecne na skórze głowy. Sebum ma za zadanie m.in. natłuszczanie łodygi włosa i skóry głowy, ochronę przed przesuszeniem i odparowywaniem wody oraz promieniowaniem UV.

NIACYNA

Jak działa na włosy? Jest odpowiedzialna za wspomaganie głównych przemian metabolicznych w komórce, przez co wpływa na tempo wzrostu włosa. Przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania skóry głowy poprzez wspomaganie aktywnego transportu składników odżywczych do cebulki włosa, co znacząco poprawia wygląd włosów(5).

JOD

Jak działa na włosy? Jod wspomaga głównie produkcję hormonów tarczycy (tyroksyna, trijodotyronina), które regulują działanie całego organizmu. Zapotrzebowanie na jod podczas karmienia piersią wzrasta do około 290 μg dziennie.

CYNK

Jak działa na włosy? Wpływa na tempo i jakość komórek dzielących się w macierzy cebulki włosa. Cynk odpowiada także za prawidłowe nawilżenie skóry głowy poprzez regulację metabolizmu kwasów tłuszczowych w obrębie skóry głowy. Cynk jest niezbędny do syntezy białek w tym najważniejszego składnika budulcowego włosów jakim jest keratyna.

MIEDŹ

Jak działa na włosy? Miedź przyczynia się do wzmacniania włosów przez wpływ na procesy związane z ich prawidłową budową. Efektami niedoboru miedzi w diecie mogą być słabe, łamliwe włosy, z tendencją do wczesnego siwienia(6). Odpowiednia zawartość pigmentu jest odpowiedzialna za kolor włosów. Zbyt mało miedzi w diecie może powodować nawet utratę pigmentu z włosa oraz nadmierne rozdwajanie się końcówek.

KRZEMIONKA

Jak działa na włosy? Krzem jest pierwiastkiem niezmiernie ważnym dla naszego organizmu, przez wiele osób niedocenianym, a to prawdziwy dar dla urody. Źródłem krzemionki w VITA PIL® mama jest BAMBUS. Jest to jeden z najcenniejszych skarbów, który podarowała nam natura. Rośnie dziko, w krajach tropikalnych i subtropikalnych tj. Chiny, Japonia, Birma, Indie, Malezja. Ta egzotyczna roślina słynie z niezwykle szybkiego wzrostu – osiąga wysokość 45 metrów, a średnica dochodzi do 35 cm. Bambus cechuje się niezwykłą wytrzymałością, elastycznością i umiejętnością regeneracji. Pędy bambusowe są twarde jak skała i odporne jak stal. Młode pędy bambusa są najbogatszym w naturze źródłem krzemu, gdyż zawierają aż 75% krzemionki (dla porównania skrzyp zaledwie 10-15%). Substancja ta jest również składnikiem włosów. Łatwo przeliczyć, ile razy większa jest ilość związków krzemu w bambusie niż w skrzypie.

WITAMINA C

Jak działa na włosy? Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, chroni komórki przed działaniem wolnych rodników. Jednak, jeśli chodzi o wspomaganie zdrowia włosów i skóry głowy, główną jej funkcją jest wspomaganie produkcji włókien podporowych składających się z kolagenu. Kolagen wchodzi w skład włókien podporowych skóry właściwej i ma za zadanie utrzymanie sprężystości tkanek. Dodatkowo keratynocyty, komórki budulcowe łodygi włosa, mają duże zapotrzebowanie na witaminę C, która zapewnia właściwą strukturę białek łodygi włosa.

ŻELAZO

Jak działa na włosy? Żelazo jest głównym składnikiem hemoglobiny, białka zawartego w czerwonych krwinkach, którego główną funkcją jest dostarczenie tlenu do komórek organizmu.

AMINOKWASY: METIONINA, CYSTEINA, LIZYNA – kompleks AMIN Q3®

Jak działają na włosy? Aminokwasy wchodzą w strukturę keratyny. Metionina to aminokwas niezbędny, co oznacza, że organizm nie jest w stanie sam go produkować i należy dostarczać go z dietą. Natomiast cysteina to aminokwas względnie niezbędny, ponieważ może być wytwarzana z metioniny. Cysteina i lizyna to aminokwasy, z których zbudowana jest łodyga włosa; cysteina jest prekursorem keratyny – białka występującego we włosach oraz jest odpowiedzialna za tempo wzrostu włosów, a lizyna jest odpowiedzialna za kształt i objętość włosów(1).BEZPIECZEŃSTWO

Zawartość składników preparatu VITAPIL® mama porównano do zapotrzebowania ich podczas laktacji oraz do maksymalnych bezpiecznych dawek dla kobiet karmiących piersią. Dane przedstawiono w tabeli.


Tabela 1. Porównanie zawartości składników w preparacie VITAPIL® mama do dobowego zapotrzebowania w laktacji oraz do bezpiecznych maksymalnych dawek dla kobiet w ciąży.


SKŁADNIK ODŻYWCZY 

NORMALNE STĘŻENIE W MLEKU MATKI 

WPŁYW DODATKOWEJ PODAŻY NA ZAWARTOŚĆ W MLEKU 

WPŁYW NA ZDROWIE DZIECKA 


Tiamina (witamina B1), mg/L 0,21wzrost 

pomaga w prawidłowym

funkcjonowaniu układu

nerwowego

Ryboflawina (witamina B2), mg/L 0,35 wzrost 

pomaga w prawidłowym

funkcjonowaniu układu

nerwowego 

Witamina B6 mg/L 0,93  wzrost 

pomaga w prawidłowym

funkcjonowaniu układu

nerwowego 

Kwas foliowy µg/L 85 brakBrak wpływu 
Witamina B12 µg/L 0,97 wzrost 

pomaga w prawidłowym

funkcjonowaniu układu

nerwowego 

Witamina C mg/L 40 Niewielki wzrost Brak wpływu 
Żelazo  mg/L 0,3 brakBrak wpływu 
Cynk mg/L 1,2 brakBrak wpływu 
Miedź mg/L 0,25 brakBrak wpływu 
Jod µg/L 110 wzrost 

pomaga w prawidłowym

funkcjonowaniu tarczycy 

Selen µg/L 20wzrost 

pomaga w prawidłowym

funkcjonowaniu tarczycy 


Składniki aktywne (1 tabletka zawiera):

 • Witamina C - 40 mg (50%)*
 • Witamina B1 - 0,6 mg (55%)*
 • Witamina B2 - 0,7 mg (50%)*
 • Niacyna - 8 mg (50%)*
 • Witamina B6 - 0,7 mg (50%)*
 • Kwas foliowy - 200 µg (100%)*
 • Witamina B12 - 1,4 µg (56%)*
 • Biotyna - 25 µg (50%)*
 • Kwas pantotenowy - 3 mg (50%)*
 • Żelazo - 14 mg (100%)*
 • Cynk - 10 mg (100%)*
 • Miedź - 0,5 mg (50%)*
 • Selen - 30 µg (55%)*
 • Jod - 75 µg (50%)*
 • Sproszkowane pędy bambusa (75% krzemionki) – 20 mg, w tym krzem 7 mg
 • L-lizyna - 70 mg
 • L-cysteina 70 mg
 • L-metionina 60 mg

* % referencyjnych wartości spożycia

Składniki: substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza, chlorowodorek lizyny, glukonian (II) cynku, substancja przeciwzbrylająca: celuloza; L-cysteina, L-metionina, kwas L-askorbinowy, fumaran żelaza (II), sproszkowane pędy bambusa, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu; kwas nikotynowy, selenian (VI) sodu, D-pantotenian wapnia, siarczan (II) miedzi, cyjanokobalamina, chlorowodorek pirydoksyny, monoazotan tiaminy, ryboflawina, kwas pteroilomonoglutaminowy, jodek potasu, D-biotyna.


Piśmiennictwo:

1 Mamy karmiące o włosach” – ogólnopolskie badanie konsumenckie przeprowadzone w okresie 03-05.2017 z udziałem 296 mam karmiących. Więcej na https://vitapil.pl/wyniki-badan-konsumenckich-mamy-karmiace-o-wlosach-vitapil-mama

2 Klimczyk M., Pytkowska K., Arct J., SEPAWA, 2012

3 Goluch-Koniuszy ZS. Prz Menopauzalny. 2016 Mar;15(1):56-61.


Informacje o produkcie
1 kapsułka dziennie w trakcie posiłku (porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia). Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Korzystnie działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia.
Sposób użycia:
1 kapsułka dziennie w trakcie posiłku (porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia). Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Korzystnie działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia.

Dostępne opakowanie:

VITAPIL® mama 60 kapsułek – na 2 miesiące stosowania


Warunki przechowywania:

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci.


Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.


Ważna informacja:

Zmiana tabletki na kapsułkę twardą.


Produkt odpowiedni dla wegetarian
Produkt odpowiedni dla wegetarian
Produkt nie zawiera glutenu
Produkt nie zawiera glutenu

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01