VITAPIL® 

60 kapsułek


Suplement diety ze składnikami na piękne, zdrowe, mocne

włosy, skórę, paznokcie
Vitapil® jest bogatym źródłem składników odżywczych pomagających zachować zdrowe włosy (biotyna i cynk) skórę (jod i niacyna) i paznokcie (cynk).

Vitapil® może być stosowany wspomagająco jako uzupełnienie diety w witaminy i składniki mineralne w celu poprawy kondycji

włosów, skóry, paznokci.


Wskazania i działanie

Vitapil® jest bogatym źródłem składników odżywczych pomagających zachować zdrowe włosy (biotyna i cynk),  skórę (jod i niacyna) i paznokcie (cynk). Miedź zawarta w preparacie pozytywnie wpływa na utrzymanie prawidłowej pigmentacji włosów. Wyselekcjonowane składniki sprzyjają właściwej syntezie białek włosa i paznokci (cynk) oraz biorą udział w procesie podziału cebulki włosa, komórek skóry i paznokci (cynk, witamina B12, foliany). Kompleks AMIN Q3® to połączenie aminokwasów siarkowych: L-cysteiny i L-metioniny, z których zbudowana jest łodyga włosa oraz L-lizyny odpowiedzialnej za kształt i objętość włosów (5). L-cysteina odpowiada za twardość paznokci, a przedłużona suplementacja żelazem zmniejsza ich kruchość(3). Biotyna zwiększa twardość i grubość paznokci(4). Miedź, cynk, mangan pomagają chronić komórki włosów, skóry i paznokci przed szkodliwymi wolnymi rodnikami i stresem oksydacyjnym, który powstaje podczas m.in. częstych zabiegów pielęgnacyjnych włosów (suszenie, farbowanie) i paznokci (stosowanie zmywaczy z acetonem). Ponadto w kapsułce znajduje się resweratrol – naturalny składnik znany z właściwości antyoksydacyjnych(6). Bambus jest naturalnym źródłem krzemionki, dlatego jest uznanym składnikiem skutecznych preparatów na włosy, a wg badań wykazuje pozytywny efekt na skórę i łamliwe, kruche paznokcie(2).

1 Badanie konsumenckie przeprowadzone w dniach 23.07-06.09.2014 na grupie 247 testerek. Więcej na https://vitapil.pl/wyniki-badan-konsumenckich-polki-o-wlosach-vitapil.

2 Barel A, Calomme M, Timchenko A, et al. Arch Dermatol Res. 2005 Oct;297(4):147-53.

3 Seshadri D, DeD. Indian J Dermatol Venereol Leprol 2012;78:237-41.

4 Lipner SR , Scher RK . J Dermatolog Treat. 2018 Jun;29(4):411-414.

5 Goluch-Koniuszy ZS. Prz Menopauzalny. 2016 Mar;15(1):56-61.

6 Salehi B,Mishra AP, Nigam M,et al. Biomedicines.2018 Sep 9;6(3):91.

Włosy
Gęste i pełne witalności 1,2
Skóra
Gładka i zdrowa
Paznokcie
Mocne i elastyczne 3,4
VITAPIL® kapsułki skład

Nowy VITAPIL® zawiera 15 ważnych składników odżywczych, w tym:

BAMBUS – to jeden z najcenniejszych skarbów, który podarowała nam natura. Rośnie dziko, w krajach tropikalnych i subtropikalnych tj. Chiny, Japonia, Birma, Indie, Malezja.

Trzy tysiące lat temu Chińczycy nazywali go „tsao” – czyli trawa. Bambus – to nazwa, którą nadali Europejczycy. Ta egzotyczna roślina słynie z niezwykle szybkiego wzrostu – osiąga wysokość 45 metrów, a średnica dochodzi do 35 cm. Wiosną w deszczowe dni przyrasta ponad metr na dobę, a rekord należy do gatunku rosnącego w Japonii – jego łodyga wydłuża się o 121 cm dziennie.


Bambus cechuje się niezwykłą wytrzymałością, elastycznością i umiejętnością regeneracji. Pędy bambusowe są twarde jak skała i odporne jak stal.


Bambus to roślina, która słynie z szybkiego wzrostu i bogactwa składników odżywczych. jest naturalnym źródłem krzemionki, substancji występującej we włosach.

Kompozycja składników

Składniki aktywne (1 kapsułka zawiera):

Niacyna 9 mg (56,3%)*

Kwas foliowy 400 µg (200%)*

Witamina B12 6 µg (240%)*

Biotyna 300 µg (600%)*

Kwas pantotenowy 100 mg (1666,7%)*

Żelazo 10 mg (71,4%)*

Cynk 10 mg (100%)*

Miedź 2 mg (200%)*

Mangan 1,8 mg (90%)*

Jod 150 µg (100%)*

Resweratrol 10 mg

Sproszkowane pędy bambusa (75% krzemionki) 20 mg

- w tym krzem 7 mg

L-lizyna 70 mg

L-cysteina 70 mg

L-metionina 60 mg

* procent referencyjnych wartości spożycia


Składniki: D- pantotenian wapnia, substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza, barwnik: kompleksy miedziowe chlorofilin; chlorowodorek L-lizyny, glukonian II cynku, L-cysteina, L-metionina, fumaran żelaza (II), sproszkowane pędy bambusa, substancja przeciwzbrylająca: celuloza; resweratrol (z Polygonum cuspidatum), substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych; kwas nikotynowy, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu; siarczan miedzi (II), cyjanokobalamina, siarczan II manganu, kwas pteroilomonoglutaminowy, D-biotyna, jodek potasu. 

Informacje o produkcie

Dostępne opakowania:

VITAPIL® 60 kapsułek – na 2 miesiące stosowania


Przechowywanie:

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.


Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01