Zauważyłam, że VITAPIL® tabletki zawiera bardzo wysokie dawki kwasu pantotenowgo – aż 1666%. Jaka jest rola tego składnika w tym produkcie?

Kwas pantotenowy jest niezbędnym składnikiem każdej żywej komórki. Dzięki jego obecności, możliwy jest prawidłowy metabolizm białek, cukrów oraz tłuszczów, a także synteza niektórych hormonów. Poza tym, że m.in. zapobiega powstaniu choroby niedokrwiennej serca i ogólnie wzmacnia odporność organizmu – korzystnie wpływa również na nasze włosy i paznokcie. Właśnie dlatego kwas pantotenowy zajmuje tak ważne miejsce w składzie tabletek VITAPIL®.

Kwas pantotenowy ma korzystny wpływ na włosy i skórę głowy

Jest to niezwykle ważny składnik dla włosów. Przede wszystkim, reguluje gospodarką wodną włosa – przyciąga wodę do warstwy korowej, a więc wspomaga jego właściwe nawilżenie. A to dopiero początek. Kwas pantotenowy stymuluje pęcznienie keratyny, przez co nadaje włosom pożądaną objętość i połysk. Ponadto, bierze udział w tworzeniu substancji wypełniającej przestrzenie pomiędzy filamentami keratynowymi. Odbudowuje uszkodzone struktury włosów, jak również wygładza ich powierzchnię. Nawilża skórę głowy, działa łagodząco i przeciwzapalnie.

W efekcie, odpowiedni poziom kwasu pantotenowego w organizmie, poprawia podatność na czesanie, zmniejsza skłonność do rozdwajania, poprawia stan uszkodzonych włosów, a także pogrubia je. Bez wątpienia więc jest to składnik, który daje wiele korzyści dla włosów.

Teza ta znajduje potwierdzenie nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Badania kliniczne z użyciem leku zawierającego 60 mg pantotenianu wapnia wraz z innymi składnikami wspierającymi odbudowę włosów, wykazały poprawę jakości włosów i zmniejszyły ich utratę u osób z problemem przerzedzających się włosów. Jak więc widać, zastosowanie kwasu pantotenowego jako składnika aktywnego suplementów na włosy i paznokcie jest nie tylko w pełni uzasadnione, ale i wskazane. To element niezbędny do uzyskania pożądanych efektów.

VITAPIL® zawiera najwyższą na rynku dawkę kwasu pantotenowego

W tabletkach VITAPIL® znajdziesz kwas pantotenowy. Każda z nich zawiera aż 100 mg D-pantonenianu wapnia. Jest to aż 1666,7% zalecanego dziennego spożycia. Taka dawka pozwala szybciej uzupełnić niedobory tego ważnego składnika, a w konsekwencji – wyraźną poprawę kondycji włosów oraz paznokci.

Podkreślić warto, że poza pantotenem, tabletki VITAPIL®  zawierają 15 innych składników aktywnych, tworząc kompletny zestaw substancji, pozwalających efektywnie odżywić włosy od środka.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01