Wyniki badań konsumenckich

„Polki o włosach” – VITAPIL®

„Polki o włosach” – ogólnopolskie badanie konsumenckie przeprowadzone w dniach 23.07-16.09.2014 na grupie 247 Testerek.*

Tworząc markę VITAPIL® założyliśmy sobie za cel, aby oferowane produkty były najlepszym remedium na problemy z włosami, które dotykają Polek.  VITAPIL® jest marką ponadczasową, która nieustannie podąża za oczekiwaniami pacjentów. Dlatego też zapytaliśmy kobiet w Polsce o ich problemy z włosami. O to gdzie szukają pomocy oraz w jaki sposób znajdują rozwiązania na zaistniały mankament. Przeprowadziliśmy badania konsumenckie na 247 osobach, z których wynika, że Polki często uskarżają się na problemy związane ze zdrowiem i kondycją  włosów.  63,9% z nich boryka się z problemem nadmiernego wypadania włosów.  Natomiast 21,3% uskarża sie na łamanie i rozdwajanie się końcówek włosów, a 14,4% zgłosiło kłopot z przetłuszczającymi się, matowymi i zniszczonymi zabiegami fryzjerskimi włosami.

W momencie, gdy badane osoby zauważają u siebie problem z włosami, najczęściej pytają się o poradę fryzjera (34,2%), chętnie rozmawiają o włosach z koleżankami (18,3%) oraz przeszukują fora internetowe (17,5%). Część kobiet (12,5%) wybiera się na konsultację do lekarza dermatologa, którego aż 52,5% badanych uznało za największy autorytet w dziedzinie nadmiernego wypadania włosów. Jednak 35% woli zastosować się do wskazówek przekazanych przez fryzjera lub znajomych.

Badane kobiety po zakup preparatu zazwyczaj wybierają się do apteki (42,2%), do drogerii udaje się 16% Polek, natomiast 14,5% kupuje produkty via Internet.
62% kobiet zadowolonych jest z działania  produktu, który kupiło. 70,7% osób uważa, że najważniejszy przy wyborze preparatu jest skład. Tylko dla 0,8% badanych istotna jest cena zakupu produktu.

Część testerek, które wzięły udział w badaniu używało produkt VITAPIL® tabletki, zakupionego ze względu na nadmierne wypadanie włosów (64,6%) oraz w celu ogólnej regeneracji włosów. Aż 77,2% z nich preparat pomógł w problemie, na który go kupiły.

W badaniu poprosiliśmy również ocenę skuteczności produktów VITAPIL® tabletki oraz VITAPIL® Profesjonalny Lotion.

91,9% badanych kobiet zauważyło korzystne zmiany w kondycji skóry głowy i włosów. Natomiast 94,7% osób po zastosowaniu preparatów VITAPIL® tabletki oraz VITAPIL® Profesjonalny Lotion zaobserwowało, że włosy: wypadają w mniejszym stopniu lub przestały wypadać, wyraźnie wzmocniły się, zwiększyła się ich grubość, szybciej rosną oraz pojawiły się nowe włosy tzw. „baby hair”. Ponadto 76,2% kobiet zaobserwowało, że włosy przestały się kruszyć i rozdwajać, a także zmniejszyło się przetłuszczanie skóry głowy.

Testerki zaraportowały również, że pierwsze efekty kuracji pojawiły się już po tygodniu od rozpoczęcia stosowania produktów  (7,7% badanych), po dwóch tygodniach u 42,5%, po miesiącu u 41,3% osób, natomiast po dwóch miesiącach u 2,4% badanych kobiet. Na zakończenie badania 97,5% osób zadeklarowało, że poleci produkty VITAPIL® innym osobom, które mają problemy ze zdrowiem i kondycją włosów

*„Polki o włosach” – ogólnopolskie badanie konsumenckie przeprowadzone w dniach 23.07-16.09.2014. Selekcja kandydatek do testowania produktów, odbyła się w oparciu o wybrane kryteria demograficzne oraz pytania z kwestionariusza rekrutacyjnego. Z 2817 Testerek, które zgłosiły chęć uczestnictwa w badaniu, wybrano 300 z najlepszym wynikiem. Do wybranej grupy, zostały przesłane zestawy pełnowartościowych produktów: VITAPIL® Profesjonalny Lotion oraz VITAPIL® tabletki. Testerki były w tym czasie na bieżąco informowane o zasadach testów. Badane osoby miały pełną niezależność w wyrażaniu swoich opinii, ich udział w testach nie wiązał się z honorarium. Zwrot ankiet otrzymaliśmy na poziomie 82%. Rzetelność i obiektywizm wyników można zweryfikować w pliku źródłowym, dostępnym na życzenie w Spółce NUTROPHARMA. 

Wyniki badań konsumenckich „Mamy karmiące o włosach” – VITAPIL® Mama

„Mamy karmiące o włosach” – ogólnopolskie badanie konsumenckie przeprowadzone w okresie 03-05.2017 z udziałem 296 mam karmiących.*

 

Tworząc Vitapil® mama, kolejny produkt w ramach marki Vitapil® założyliśmy sobie ambitny cel – stworzenie produktu bezpiecznego dla dziecka, a jednocześnie skutecznie wspierającego zdrowie włosów mam karmiących.

Aby potwierdzić skuteczność działania składników Vitapil® mama zapytaliśmy mamy karmiące piersią o ich najczęstsze problemy z włosami po porodzie i w okresie karmienia piersią oraz w jaki sposób radzą sobie z nimi, mając na uwadze bezpieczeństwo dziecka. 296 mam karmiących przez 2 miesiące testowało Vitapil® mama. Wyniki badania mówią same za siebie: blisko 90% mam po porodzie boryka się z problemem wypadających włosów, najczęściej problem pojawia się w drugim lub trzecim miesiącu po porodzie. Przerzedzanie się włosów jest naturalnym następstwem zmian hormonalnych występujących po porodzie. W okresie ciąży z związku z wysokim stężeniem estrogenu włosy zatrzymują się w fazie wzrastania, po porodzie poziom estrogenu spada, co skutkuje wzmożonym wypadaniem włosów zarówno tych zatrzymanych w fazie wzrostowej oraz tych, które zdążyły już wejść w fazę zamierania cebulki w okresie laktacji.

U blisko połowy mam (48,46%)  pierwsze efekty stosowania Vitapil® mama pojawiły się już po miesiącu kuracji.

91% badanych kobiet karmiących piersią uznało, że Vitapil® mama

jest skuteczny i zauważyło pozytywne zmiany

w kondycji skóry głowy i włosów*

91% mam uznało że Vitapil® mama jest skuteczny: włosy wyglądają na zdrowsze (84%), przestały wypadać (58%), są bardziej błyszczące (61%), pojawiły się nowe włosy – tzw. baby hair (79%).

Na koniec, najważniejszy wniosek z badania:
92% ankietowanych mam poleciłoby Vitapil® mama znajomym.

*Ankieta przeprowadzona wśród 296 użytkowniczek (testerek) produktu Vitapil® mama w okresie marzec – maj 2017r. Każda z testerek  otrzymała 1 opakowanie Vitapil® mama 60 tabletek, wystarczające na 2 miesiące kuracji.  Po 2 miesiącach, 296 młodych, karmiących piersią  mam przekazało spostrzeżenia poprzez wypełnienie ankiety online. Udział w testach nie wiązał się z honorarium. Rzetelność i obiektywizm wyników można zweryfikować w pliku źródłowym, dostępnym na życzenie w Spółce NUTROPHARMA.