Tabletki VITAPIL®
Profesjonalny preparat, którego składniki pomagają zachować zdrowe włosy i skórę głowy*.

Został opracowany przez ekspertów na bazie substancji odżywczych i naturalnych składników roślinnych. Dedykowany jest osobom, które chcą cieszyć się mocnymi, gęstymi i zdrowymi włosami. VITAPIL® działa od wewnątrz – nie tylko na łodygę włosa, ale przede wszystkim na cebulkę i gruczoły łojowe. Sprawia, że włosy stają się mocne, elastyczne i bardziej lśniące. Nie trzeba już wybierać w aptece między najbogatszym składowo produktem na włosy, a preparatami zawierającymi krzem lub biotynę.

VITAPIL® – 16 aktywnych składników, w tym biotyna i bambus

Opracowany przez ekspertów
na bazie substancji odżywczych i naturalnych składników roślinnych

Przyczynia się również do utrzymania zdrowego wyglądu włosów. Nowa formuła VITAPIL® została wzbogacona o bambus, który jest najbogatszym w naturze źródłem krzemu. Zawiera go aż 75%. To ponad 5 razy więcej niż popularny skrzyp. Cechą charakterystyczną tej egzotycznej rośliny są silne, elastyczne i szybko rosnące pędy. Badania kliniczne dowodzą, że spożycie związków krzemu ma pozytywny wpływ na wytrzymałość, elastyczność oraz grubość włosów.**

Składniki nowego VITAPIL® wykazują działania antyoksydacyjne, chronią mieszki włosowe przed szkodliwym wpływem wolnych rodników oraz wpływają na prawidłową pigmentację włosów.

*składniki sprzyjają prawidłowej syntezie białek włosa (cynk) i biorą udział w procesie podziału komórek, w tym cebulki włosa (cynk, wit. B12, foliany).
*Effect of oral intake of choline-stabilized orthosilicic acid on hair tensile strength and morphology in women with fine hair. Wickett RRI wsp. Arch Dermatol Res (2007) 299:499–505

Od teraz wszystko jest w jednym preparacie – VITAPIL® zawiera 16 składników aktywnych, w tym dużą ilość biotyny ( 300 µg), która poprzez poprzez utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego wpływa na procesy zachodzące w cebulce włosów – ich wzrost i zahamowanie nadmiernego wypadania.

Wskazania i działanie

91,9%* badanych kobiet zauważyło korzystne zmiany w kondycji skóry głowy i włosów.

Wskazania:

Składniki zawarte w VITAPIL® zalecane są w czterech problemach związanych z kondycją włosów tj.: wypadanie, rozdwajanie, łamliwość i kruchość oraz zaburzona gospodarka hydro-lipidowa skóry głowy i włosów.

Nadmierne wypadanie
włosów

Osłabienie struktury
włosów (rozdwajanie)

Zwiększona łamliwość i
kruchość włosów

Zaburzona gospodarka
hydro-lipidowa skóry
głowy i włosów

Działanie:

VITAPIL® jest bogatym źródłem witamin, soli mineralnych i innych składników, które:

 • Pomagają zachować zdrowe włosy i skórę głowy (biotyna, cynk, jod i niacyna),
 • Wpływają na utrzymanie prawidłowej pigmentacji włosów (miedź),
 • Sprzyjają właściwej syntezie białek włosa (cynk),
 • Biorą udział w procesie podziału komórek, w tym cebulki włosa (cynk, witamina B12, foliany),
 • Pomagają chronić komórki przed szkodliwymi wolnymi rodnikami i stresem oksydacyjnym, który powstaje podczas m.in. ekspozycji na słońce, mróz, farbowanie czy suszenie włosów (miedź, cynk, mangan),
 • Powodują, że włosy stają się mocne, lśniące i odporne na czynniki mechaniczne np. czesanie czy upinanie (krzem z bambusa).
* „Polki o włosach” – ogólnopolskie badanie konsumenckie przeprowadzone w dniach 23.07-16.09.2014 na grupie 247 testerek.

VITAPIL® Tabletki – skład

Nowy VITAPIL® zawiera 16 ważnych składników odżywczych, w tym:

BAMBUS – to jeden z najcenniejszych skarbów, który podarowała nam natura. Rośnie dziko, w krajach tropikalnych i subtropikalnych tj. Chiny, Japonia, Birma, Indie, Malezja.

Trzy tysiące lat temu Chińczycy nazywali go „tsao” – czyli trawa.  Bambus – to nazwa, którą nadali Europejczycy. Ta egzotyczna roślina słynie z niezwykle szybkiego wzrostu  osiąga wysokość 45 metrów, a średnica dochodzi do 35 cm. Wiosną w deszczowe dni przyrasta ponad metr na dobę, a rekord należy do gatunku rosnącego w Japonii – jego łodyga wydłuża się o 121 cm dziennie.

Bambus cechuje się niezwykłą wytrzymałością, elastycznością i umiejętnością regeneracji. Pędy bambusowe są twarde jak skała i odporne jak stal.

Młode pędy bambusa są najbogatszym w naturze źródłem krzemu. Zawierają aż 75% krzemionki (dla porównania skrzyp zaledwie 10-15%). Łatwo przeliczyć, że ilość  związków krzemu w bambusie jest 5 razy większa, niż w popularnych, dostępnych na rynku produktach na bazie skrzypu.

Kompozycja składników

BIOTYNA

Przyczynia się do utrzymania metabolizmu energetycznego, przez co przyspiesza tempo wzrostu włosa oraz przyczynia się do utrzymania zdrowego wyglądu włosów, reguluje ich wzrost i nadmierne wypadanie.

KWAS PANTOTENOWY

Preparat zawiera największą na rynku ilość tego składnika, który poprzez wpływ na metabolizm energetyczny w obrębie mieszków włosowych korzystnie wpływa na wygląd włosów.

KWAS FOLIOWY

Niacyna (witamina PP) przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania skóry głowy poprzez ułatwienie transportu składników odżywczych do cebulki włosów. Im silniejsza i lepiej odżywiona cebulka, tym mocniejszy włos. 

WITAMINA B6

Jest ważnym składnikiem mineralnym, biorącym udział w podziałach komórkowych. Dzięki czemu oddziałuje na mieszki włosowe, których komórki ze względu na wzrost włosa ulegają ciągłym podziałom.  

WITAMINA B12

Jest składnikiem mineralnym o znaczącym wpływie na budowę włosa. Odpowiednia ilość cynku w diecie wpływa na zdrowy wygląd i wzrost włosów. Zdrowe włosy są mocne, lśniące, odporne na złamania i rozciąganie np. podczas upinania włosów.

KWAS FOLIOWY

Wpływa na utrzymanie zdrowej skóry – w tym skóry głowy. 

MIEDŹ

Wpływa na prawidłową pigmentację włosów. Odpowiednia zawartość pigmentu jest odpowiedzialna za kolor włosów.

KWAS FOLIOWY I WITAMINA B12

Kwas foliowy i witamina B12 (cyjanokobalamina) biorą udział w podziałach komórkowych. Dzięki tym właściwościom oddziałują na mieszki włosowe, których komórki ze względu na wzrost włosa ulegają ciągłym podziałom.

MANGAN

Przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania tkanki łącznej. Mangan jest również składnikiem mineralnym wykazującym działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu przyczynia się do ochrony komórek organizmu, w tym komórek mieszków włosowych przed szkodliwym wpływem wolnych rodników.

Dodatkowo produkt został wzbogacony o PROTEINY SOJOWE, DROŻDŻE, CHOLINĘ, INOZYTOL.

Składniki aktywne (1 tabletka zawiera):

 • Dwuwinian choliny 125 mg,
 • Kwas pantotenowy (D-pantotenian wapnia) 100 mg (1666,7%)*,
 • Proteiny sojowe 100 mg,
 • Inozytol 50 mg,
 • Niacyna (amid kwasu nikotynowego) 35 mg** (218,8%)*,
 • PABA (kwas paraaminobenzoesowy) 30 mg,
 • Sproszkowane pędy bambusa (75% krzemionki) 20 mg w tym krzem 7 mg,
 • Żelazo (fumaran żelaza(II)) 15 mg (107,1%)*,
 • Cynk (tlenek cynku) 15 mg (150%)*,
 • Mangan (siarczan manganu) 5 mg (250%)*,
 • Drożdże piwne 5 mg,
 • Miedź (siarczan miedzi(II)) 2 mg (200%)*,
 • Kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy) 400 µg (200%)*,
 • Biotyna (D-biotyna) 300 µg (600%)*,
 • Jod (jodek potasu) 150 µg (100%)*,
 • Witamina B12 (cyjanokobalamina) 6 µg (240%)*.
* procent zalecanego dziennego spożycia
** ekwiwalent niacyny

Informacje o produkcie

Sposób użycia

Tylko 1 tabletka dziennie. Najlepiej przyjmować w trakcie posiłku.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Zawiera soję

Dostępne opakowania:

VITAPIL® 60 tabletek – na 2 miesiące stosowania
VITAPIL® 30 tabletek  – na miesiąc stosowania

Warunki przechowywania:

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Produkt odpowiedni dla wegetarian

Produkt nie zawiera glutenu