Blog

wszystko o włosach

Chcesz wiedzieć więcej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na tematy związane z budową i pielęgnacją włosów. Poznasz porady eksperta na różne problemy takie jak wypadające włosy czy łupież oraz dowiesz się więcej o składnikach i diecie najlepszych dla Twoich włosów.


Czy wypadanie włosów po ciąży jest normalne? WŁOSY MAMY KARMIĄCEJ PIERSIĄ

Ciąża i okres karmienia piersią to wyjątkowe momenty w życiu każdej kobiety. Przede wszystkim dlatego, że wprowadzają ogromną zmianę: na świat przychodzi dziecko, które zmienia wszystko o 180 stopni. Nie można jednak zapomnieć o ogromnym obciążeniu dla organizmu, jakie wiąże się z rozwojem nowego życia w łonie mamy. Wiele kobiet narzeka na wypadanie włosów po ciąży. Zobacz, czy ma to związek z karmieniem piersią? 

Czy stylizacja może wpłynąć na wypadanie włosów? PIELĘGNACJA WŁOSÓW

Dlaczego włosy wypadają? Przyczyn może być wiele – począwszy od typowo zdrowotnych, przez hormonalne, aż po te związane z ich pielęgnacją. Często pojawia się więc pytanie, czy problemy włosów mogą być spowodowane ich stylizacją? Przyjrzyjmy się temu tematowi bliżej.

Keratynowe prostowanie niszczy włosy? Obalamy mity PIELĘGNACJA WŁOSÓW

Twoje włosy się puszą i elektryzują? Trudno ci utrzymać ich idealną gładkość? Zmagasz się z nieustannym przesuszeniem pasm? Jeśli tak, być może fryzjer polecił ci keratynowe prostowanie włosów. To zabieg, wokół którego wytworzyło się wiele mitów. Dlatego czas wyjaśnić, na czym on dokładnie polega, jakie są jego efekty oraz czy jest szkodliwy dla włosów.

Czy skrócenie włosów to jedyne rozwiązanie przy ich nadmiernym wypadaniu? PROBLEMY WŁOSÓW

Każdy człowiek codziennie traci włosy – to całkowicie normalne zjawisko, związane z cyklem życia kosmyków. Jeśli zauważysz wzmożone wypadanie włosów, musisz rozpocząć poszukiwanie przyczyn problemu. Częstymi winowajcami są nieodpowiednia dieta i niewłaściwa pielęgnacja skóry głowy i włosów. Kiedy wypadanie włosów jest niepokojące i jak sobie z nim radzić? Podpowiadamy, jak powstrzymać problem wypadających włosów!

Jak dbać o włosy w ciąży? ZDROWE WŁOSY W CIĄŻY

Ciąża to 9 wyjątkowych miesięcy, podczas których w organizmie przyszłej mamy zachodzi wiele zmian. Zdecydowana większość kobiet w stanie błogosławionym przywiązuje większą wagę do diety i stylu życia, co może przekładać się na poprawę stanu włosów i skóry. Niektóre kobiety zmagają się jednak z wypadaniem włosów w ciąży. Sprawdź, jak dbać o kosmyki przed i po porodzie?

Czy warto kupić profesjonalne kosmetyki do włosów? PIELĘGNACJA WŁOSÓW

Sprawdź, czym różnią się profesjonalne kosmetyki do włosów od drogeryjnych? Dowiedz się, gdzie kupić produkty fryzjerskie i jak ich właściwie używać!

Jak dbać o włosy? 7 kroków do zdrowych włosów PIELĘGNACJA WŁOSÓW

Co zrobić, by mieć zdrowe, gęste i lśniące włosy? Dowiedz się, jak walczyć z puszącymi kosmykami. Poznaj sposoby, by zatrzymać wypadanie włosów!

Jak uratować zniszczone włosy i rozdwojone końcówki? PIELĘGNACJA WŁOSÓW
Witaminy na włosy: co powinno znaleźć się w Twojej diecie? PIELĘGNACJA WŁOSÓW

Mocne, lśniące, piękne włosy to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Niestety, niekorzystne czynniki zewnętrzne, częste stylizacje wymagające stosowania wysokiej temperatury, źle dobrane kosmetyki oraz nieprawidłowa dieta negatywnie wpływają na kondycję włosów. W jaki sposób możesz przywrócić włosom zdrowy wygląd? Podpowiadamy, jakie witaminy są dobre na włosy i po jakie produkty sięgać, by cieszyć się bujną fryzurą!

Co brać na wypadanie włosów? 3 sprawdzone preparaty PROBLEMY WŁOSÓW

Nadmierne wypadanie włosów – powyżej 100 dziennie - dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W niektórych sytuacjach wystarczy po prostu zmiana codziennych nawyków i problem zostaje zażegnany. Jeśli to nie pomaga, warto wesprzeć organizm i zastosować odpowiedni preparat na wypadanie włosów lub udać się do specjalisty – dermatologa lub trychologa.

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A
05-506, Lesznowola

biuro@nutropharma.pl
+ 48 22 380 48 01