VITAPIL
Wczytuję...

Wyniki badań konsumenckich „Mamy
karmiące o włosach” – VITAPIL® Mama

„Mamy karmiące o włosach” – ogólnopolskie badanie konsumenckie przeprowadzone w okresie 03-05.2017 z udziałem 296 mam karmiących.*

Tworząc Vitapil® mama, kolejny produkt w ramach marki Vitapil® założyliśmy sobie ambitny cel – stworzenie produktu bezpiecznego dla dziecka, a jednocześnie skutecznie wspierającego zdrowie włosów mam karmiących.

Aby potwierdzić skuteczność działania składników Vitapil® mama zapytaliśmy mamy karmiące piersią o ich najczęstsze problemy z włosami po porodzie i w okresie karmienia piersią oraz w jaki sposób radzą sobie z nimi, mając na uwadze bezpieczeństwo dziecka. 296 mam karmiących przez 2 miesiące testowało Vitapil® mama. Wyniki badania mówią same za siebie: blisko 90% mam po porodzie boryka się z problemem wypadających włosów, najczęściej problem pojawia się w drugim lub trzecim miesiącu po porodzie. Przerzedzanie się włosów jest naturalnym następstwem zmian hormonalnych występujących po porodzie. W okresie ciąży z związku z wysokim stężeniem estrogenu włosy zatrzymują się w fazie wzrastania, po porodzie poziom estrogenu spada, co skutkuje wzmożonym wypadaniem włosów zarówno tych zatrzymanych w fazie wzrostowej oraz tych, które zdążyły już wejść w fazę zamierania cebulki w okresie laktacji.

Wyniki badań konsumenckich Vitapil Mama

ankieta vitapil mama wykres_2

ankieta vitapil mama wykres_3

 

U blisko połowy mam (48,46%)  pierwsze efekty stosowania Vitapil® mama pojawiły się już po miesiącu kuracji.

 

91% badanych kobiet karmiących piersią uznało, że Vitapil® mama

jest skuteczny i zauważyło pozytywne zmiany

w kondycji skóry głowy i włosów*

 

ankieta vitapil mama wykres_4

91% mam uznało że Vitapil® mama jest skuteczny: włosy wyglądają na zdrowsze (84%), przestały wypadać (58%), są bardziej błyszczące (61%), pojawiły się nowe włosy – tzw. baby hair (79%).

Na koniec, najważniejszy wniosek z badania:
92% ankietowanych mam poleciłoby Vitapil® mama znajomym.

 


*Ankieta przeprowadzona wśród 296 użytkowniczek (testerek) produktu Vitapil Mama w okresie marzec – maj 2017r.Każda z testerek  otrzymała 1 opakowanie Vitapil mama 60 tabletek, wystarczające na 2 miesiące kuracji.  Po 2 miesiącach, 296 młodych, karmiących piersią  mam przekazało spostrzeżenia poprzez wypełnienie ankiety online. Udział w testach nie wiązał się z honorarium. Rzetelność i obiektywizm wyników można zweryfikować w pliku źródłowym, dostępnym na życzenie w Spółce NUTROPHARMA.