VITAPIL
Wczytuję...

Wyniki badań konsumenckich "Polki o włosach" - VITAPIL®

„Polki o włosach” – ogólnopolskie badanie konsumenckie przeprowadzone w dniach 23.07-16.09.2014 na grupie 247 Testerek.*

        Tworząc markę VITAPIL® założyliśmy sobie za cel, aby oferowane produkty były najlepszym remedium na problemy z włosami, które dotykają Polek.  VITAPIL® jest marką ponadczasową, która nieustannie podąża za oczekiwaniami pacjentów. Dlatego też zapytaliśmy kobiet w Polsce o ich problemy z włosami. O to gdzie szukają pomocy oraz w jaki sposób znajdują rozwiązania na zaistniały mankament. Przeprowadziliśmy badania konsumenckie na 247 osobach, z których wynika, że Polki często uskarżają się na problemy związane ze zdrowiem i kondycją  włosów.  63,9% z nich boryka się z problemem nadmiernego wypadania włosów.  Natomiast 21,3% uskarża sie na łamanie i rozdwajanie się końcówek włosów, a 14,4% zgłosiło kłopot z przetłuszczającymi się, matowymi i zniszczonymi zabiegami fryzjerskimi włosami. 

Czy występują u Ciebie jakieś problemy z włosami?

        W momencie, gdy badane osoby zauważają u siebie problem z włosami, najczęściej pytają się o poradę fryzjera (34,2%), chętnie rozmawiają o włosach z koleżankami (18,3%) oraz przeszukują fora internetowe (17,5%). Część kobiet (12,5%) wybiera się na konsultację do lekarza dermatologa, którego aż 52,5% badanych uznało za największy autorytet w dziedzinie nadmiernego wypadania włosów. Jednak 35% woli zastosować się do wskazówek przekazanych przez fryzjera lub znajomych.

Z kim rozmawiasz o problemach z włosami?

      Badane kobiety po zakup preparatu zazwyczaj wybierają się do apteki (42,2%), do drogerii udaje się 16% Polek, natomiast 14,5% kupuje produkty via Internet.
62% kobiet zadowolonych jest z działania  produktu, który kupiło. 70,7% osób uważa, że najważniejszy przy wyborze preparatu jest skład. Tylko dla 0,8% badanych istotna jest cena zakupu produktu.

Co jest najważniejsze w wyborze preparatu na włosy?

        Część testerek, które wzięły udział w badaniu używało produkt VITAPIL® tabletki, zakupionego ze względu na nadmierne wypadanie włosów (64,6%) oraz w celu ogólnej regeneracji włosów. Aż 77,2% z nich preparat pomógł w problemie, na który go kupiły.

W badaniu poprosiliśmy również ocenę skuteczności produktów VITAPIL® tabletki oraz VITAPIL Profesjonalny Lotion. 

Czy zauważyłaś pozytywne zmiany w kondycji skóry głowy i włosów po zastosowaniu produktów zgodnie z instrukcją?

        91,9% badanych kobiet zauważyło korzystne zmiany w kondycji skóry głowy i włosów. Natomiast 94,7% osób po zastosowaniu preparatów VITAPIL® tabletki oraz VITAPIL® Profesjonalny Lotion zaobserwowało, że włosy: wypadają w mniejszym stopniu lub przestały wypadać, wyraźnie wzmocniły się, zwiększyła się ich grubość, szybciej rosną oraz pojawiły się nowe włosy tzw. „baby hair”. Ponadto 76,2% kobiet zaobserwowało, że włosy przestały się kruszyć i rozdwajać, a także zmniejszyło się przetłuszczanie skóry głowy. Testerki zaraportowały również, że pierwsze efekty kuracji pojawiły się już po tygodniu od rozpoczęcia stosowania produktów  (7,7% badanych), po dwóch tygodniach u 42,5%, po miesiącu u 41,3% osób, natomiast po dwóch miesiącach u 2,4% badanych kobiet. Na zakończenie badania 97,5% osób zadeklarowało, że poleci produkty VITAPIL® innym osobom, które mają problemy ze zdrowiem i kondycją włosów

Kiedy pojawiły się pierwsze efekty kuracji?

*„Polki o włosach” – ogólnopolskie badanie konsumenckie przeprowadzone w dniach 23.07-16.09.2014. Selekcja kandydatek do testowania produktów, odbyła się w oparciu o wybrane kryteria demograficzne oraz pytania z kwestionariusza rekrutacyjnego. Z 2817 Testerek, które zgłosiły chęć uczestnictwa w badaniu, wybrano 300 z najlepszym wynikiem. Do wybranej grupy, zostały przesłane zestawy pełnowartościowych produktów: VITAPIL® Profesjonalny Lotion oraz VITAPIL® tabletki. Testerki były w tym czasie na bieżąco informowane o zasadach testów. Badane osoby miały pełną niezależność w wyrażaniu swoich opinii, ich udział w testach nie wiązał się z honorarium. Zwrot ankiet otrzymaliśmy na poziomie 82%. Rzetelność i obiektywizm wyników można zweryfikować w pliku źródłowym, dostępnym na życzenie w Spółce NUTROPHARMA.